Również Afrykę dotyka zjawisko sekularyzacji, a wierze zagrażają różne propozycje religijne z mniejszymi wymogami moralnymi - ostrzega papież.
Formacja wiernych świeckich i księży, duszpasterstwo rodzin, dialog z muzułmanami, działania na rzecz pokoju... Takie tematy Papież porusza w przesłaniu przekazanym biskupom czterech krajów zachodniej Afryki, którzy tworzą jedną wspólną konferencję episkopatu. Przybyli oni z wizytą ad limina Apostolorum z Senegalu, Mauretanii, Wysp Zielonego Przylądka i Gwinei Bissau.
Ojciec Święty wskazuje na potrzebę wprowadzania wiary w życie. Zwraca uwagę, że również Afryki dotyka zjawisko sekularyzacji, a wierze zagrażają też wyłaniające się z różnych stron propozycje religijne łatwiejsze z mniejszymi wymogami moralnymi. Podkreśla konieczność formacji wiernych świeckich, by wnosili w społeczeństwo Ewangelię, zapobiegając marginalizacji wiary w życiu publicznym. Pisze o wielkim znaczeniu duszpasterstwa rodzin, które przypomniał ostatnio Synod Biskupów. Przekazuje się w nich podstawowe zasady wiary i życia społecznego, a rodzą się w nich też powołania kapłańskie i zakonne, których Kościół w tych afrykańskich krajach tak bardzo potrzebuje. Franciszek zauważa, że w formacji kandydatów do kapłaństwa trzeba bardziej stawiać na jakość, niż ilość. Zachęca do dialogu z licznymi w prawie całym tym regionie muzułmanami, by zapobiegać fundamentalizmowi. Biskupom Senegalu i Gwinei Bissau wyraża uznanie za ich pracę na rzecz pokoju i pojednania.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.