Żyła - wiadomo, ale już 2. miejsce to zaskoczenie

Piotr Żyła (KS Wisła w Wiśle) zdobył we wtorek tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Wiśle Malince. Srebro wywalczył niespodziewanie Adam Ruda (ZTS Zakucie Zagórz), a brąz Jan Ziobro (WKS Zakopane).

Dla Żyły to pierwszy indywidualny złoty medal krajowych mistrzostw rozgrywanych zimą. Wiślanin zdominował rywalizację. Oddał dwa długie skoki - 125,5 m i 131,5 m. Już po pierwszej serii jego przewaga punktowa nad kolejnym zawodnikiem wynosiła 16 pkt, a w finale wzrosła do 35,1 pkt.

Na drugim miejscu mistrzostwa ukończył 19-latek Ruda, który po pierwszej serii był dziesiąty po skoku na odległość 110,5 m. W finale uzyskał 127 m i wyprzedził większość rywali. Ziobro awansował z siódmej pozycji na trzecią (114 m, 122,5 m).