Jerozolima: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

W pierwszy dzień nowego roku w konkatedrze łacińskiego patriarchatu w Jerozolimie katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej zebrali się z przedstawicielami duchowieństwa, zakonnikami i miejscowymi wiernymi. Wraz z nimi polecali Bożej Rodzicielce sprawę pokoju w ojczyźnie Jezusa i na całym świecie.

Uroczystej Mszy przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal. W homilii zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat nękany konfliktami potrzebuje pokoju. Wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, synami tej samej Matki, którą Chrystus pozostawił nam u stóp krzyża na Kalwarii. Abp Twal zwrócił uwagę, że Kościół wzywa wiernych do podążania za ewangelicznym orędziem miłości i braterstwa. W chwilach, gdy mamy do czynienia z niezrozumieniem lub gdy nasze pytania pozostają bez odpowiedzi, powinniśmy zwrócić się do Dzieciątka Jezus, prosząc Je o łaskę wytrwania w wiernym głoszeniu Dobrej Nowiny. Tylko Jezus – kontynuował patriarcha – jest w stanie odpowiedzieć na nasze oczekiwania, uspokoić burze, które zewsząd nas otaczają, i obdarzyć nas pokojem. 

Nawiązując do roku życia konsekrowanego hierarcha podziękował wszystkim zakonnikom i zakonnicom posługującym w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Dziękował im za przykład życia ewangelicznego, wierność charyzmatom oraz miłość do Ziemi Świętej i mieszkającego w niej ludu Bożego. Na zakończenie patriarcha przypomniał zebranym o rychłej kanonizacji dwóch córek palestyńskiej ziemi, bł. Alfonsiny, założycielki Zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego i bł. Marii Bauardi, założycielki Karmelu w Betlejem.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Niedziela
noc
18°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
24°C Niedziela
wieczór
wiecej »