W obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan włączyła się też Białoruś. W Nabożeństwa ekumenicznych zainicjowanych przez Kościół katolicki wzięli udział przedstawiciele innych wyznań.
O przezwyciężenie podziałów wśród wyznawców Chrystusa modlono się 24 stycznia w katolickich katedrach w Mińsku i Grodnie.
Podczas spotkań ekumenicznych na Białorusi przedstawiciele bratnich Kościołów mocno podkreślali, że „miłość i jedność są atrybutami przynależności do Chrystusa i są tak samo niezbędne dla osiągnięcia zbawienia”.
Metropolita mińsko-mohylewski podczas nabożeństwa w Mińsku wskazał, że najważniejszą rzeczą, która wszystkich jednoczy, jest „woda Chrztu świętego”. „Sakrament Chrztu czyni nas jednością w Chrystusie" – dodał abp Tadeusz Kondrusiewicz.
Zachęcając do jedności, hierarcha wezwał do wspólnego przeciwstawiania się wezwaniom współczesnego świata, które znieważają chrześcijańskie wartości. Nawiązując do aktu terrorystycznego w Paryżu zaznaczył, że „wszyscy jednogłośnie powinni przeciwstawiać się szerzącemu się terroryzmowi, a przy tym pokazywać i mówić do współczesnego świata, że nie można wyśmiewać Boga i naśmiewać się z wiernych innych chrześcijańskich wyznań”. Abp Kondrusiewicz przypomniał, że modlitwa o jedność i pokój jest zadaniem każdego chrześcijanina, gdyż taka jest wola Chrystusa.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...