Skandaliczny raport unijny przyjęty

Raport Noichl zapewnia powszechny dostęp do aborcji, antykoncepcji i in vitro. Skreśla też z listy chorób dziecięcych zaburzenia płci.

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął raport autorstwa niemieckiej deputowanej z SDP, Marii Noichl. 6 maja zaaprobowała go Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia, która zresztą szeroko i oficjalnie raport promowała.

W wielu zapisach raport ten zaprzecza nie tylko wartościom chrześcijańskim, ale też prawu naturalnemu. W art. 65 m.in. zaleca się wykreślenie zaburzenia płci z listy chorób dziecięcych, art. 59 domaga się zaangażowania Komisji Europejskiej i Państw Członkowskich w procedurę sztucznego zapłodnienia in vitro, natomiast art. 52 wzywa KE i Państwa Unii do zapewnienia powszechnego dostępu do aborcji i antykoncepcji. To tylko jedne z poważnie godzących w godność człowieka zapisów, które uderzają też w wartości unijne oraz w prawo, jakie sama UE ustanowiła wcześniej. Zgodnie bowiem z Traktatem Europejskim "Unia działa wyłącznie w granicach kompetencji przyznanych jej przez Państwa Członkowskie w Traktatach do osiągnięcia określonych w nich celów” (Art. 5 Ust. 2 TUE). Raport Noich zasadę tę złamał.

Raport nie jest zgodny także z polskimi normami konstytucyjnymi, z art. 18, 30 i 38 naszej Ustawy Zasadniczej.

W protestach, jakie od kilku tygodni wysyła do Strasburga organizacja Citizen Go, sygnatariusze listu do eurodeputowanych przeciwni przyjęciu raportu niemieckiej posłanki podkreślili także, że w uchwale Sejmu RP z 11 kwietnia 2003 roku Polska zastrzegła, że "polskie prawodawstwo w zakresie moralnego ładu życia społecznego, godności rodziny, małżeństwa i wychowania oraz ochrony życia nie podlega żadnym ograniczeniom w drodze regulacji międzynarodowych”. Uchwałę poparli m.in. Grzegorz Schetyna, premier Ewa Kopacz i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Raport Noichl otwarcie promuje ideologię gender. Został przedstawiony jako sprawozdanie w sprawie strategii na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

– To zwycięstwo ideologii nad prawem i będzie wykorzystywane przez środowiska LGBT do forsowania lewicowej ideologii gender – podkreśla w komunikacie prasowym Jadwiga Wiśniewska, posłanka PiS, która od miesięcy zgłasza ostry sprzeciw w PE wobec raportu Noichl.

– Przyjęcie raportu Noichl to cios dla Unii Europejskiej i wartości, z których wyrosła – dodaje eurodeputowana z Polski. – Raport Noichl oparty jest na bezpodstawnym założeniu, że aborcja jest prawem człowieka, ingeruje w edukację poprzez wdrażanie perspektywy genderowej, promuje rodzicielstwo osób LGBT i uderza w instytucję rodziny. Takie zapisy raportu są zagrożeniem dla istnienia zdrowego społeczeństwa, ponieważ podważają to, co jest jego istotą, czyli niezbywalną godność człowieka oraz naturalne różnice między kobietą a mężczyzną" – podkreśla Jadwiga Wiśniewska i wskazuje, że w raporcie postuluje się przyjęcie genderowej wizji społeczeństwa.

Jak głosowali polscy eurodeputowani?

W SLD - pełna dyscyplina przeciwko życiu.
Przy ich boku Huebner (popierała wszystko włącznie z zapewnieniem młodym antykoncepcji, jako jedyna z PO), Szejnfeld i Kozłowska-Rajewicz, która jednak wstrzymała się od poparcia całego dokumentu. Wraz z nią wstrzymali się Buzek, Kudrycka, Łukacijewska, Pitera, Wenta, Zdrojewski.

Konsekwentnie po stronie życia głosowali: Czarnecki, Fotyga, Gosiewska, Gróbarczyk, Jackiewiczm Jurek, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Ujazdowski, Wiśniewska, Wojciechowski, Złotowski, (Karski opuścił głosowanie o edukacji seksualnej i antykoncepcji dla młodych), Iwaszkiewicz, Korwin-Mikke, Żółtek, Grzyb, Jazłowiecka, Kalinowski, Olbrycht, Plura, Saryusz-Wolski, Siekierski, Wałęsa

Przeczytaj komentarz Pakt z Diabłem.

«« | « | 1 | » | »»
 • A.M
  09.06.2015 18:25
  przyzwolenie społeczne na tego typu działnia, które młodzi ludzie otrzymują, to wyraz kompletnego załamania w systemie wartości w świadomości społecznej. Szuka się szczęścia wszędzie, bardzo dosłownie w s z ę d z i e. Kultura, media, edukacja - przestały pełnić rolę moralizatora. W połączeniu z dzisiejszym kryzysem rodziny ciężko stwierdzić od kogo młodzi mają się uczyć co jest w życiu najważniejsze.

 • ana
  09.06.2015 21:29
  A tak nas biskupi zapewniali w 2003 r. przed referendum w sprawie przystąpienia do UE, że nikt nigdy nie narzuci nam w tejże UE aborcji, demoralizacji dzieci itp. spraw. Kto wątpił, był wyzywany od wsteczników i głupców. Nie wszyscy mają pamięć rybki akwariowej. Dobrze pamiętam wypowiedzi licznych duchownych w 2003 r. Dlaczego zwykli ludzie wiedzieli wtedy, co nam grozi, a biskupi byli ślepi i głusi?
 • Eugeniusz Wittstock
  10.06.2015 05:43
  To ze europa zachodnia jest juz na granicy totalnej przepasci, samounicestwienia, totalnego zniszczenia swojej "istoty", zaprzysiezenia i slepego kroku ku wiecznej ciemnosci - jest wiadome przez nas Polakow.

  Pozostaje tylko gleboka modlitwa!!!

  Boli mnie jednak, bardzo boli mnie, ze w tym szatanskim kregu znajduja sie juz polacy - ta o nazwisku - z Warszawskiego kregu - Hubner - jest jakby w centrum, na pierwszych szeregach tego orszaku szatanskiego.

  WARSZAWIACY - obudzie sie - obudzie sie - i zacznijcie myslec!!!!!!

  Jestescie przeciez narodem gdzie wartosci rodziny sa najwazniejsze, najszlachetniejsze, najdrozsze! Nie mozecie dopuscic takich ludzi jak Hubner aby zniszczyly nasze szlachetne, od wiekow polskie, chrzescijanskie, podparte prawem pierwotnym-naturalnym wartosci najbardziej podstawowe.

  Trzeba aby kazdy Warszawiak ktory glosowal na te osobe rozwazyl w swoim sumieniu - czy chce podazac za "szatanskim" dekalogiem czy prawem milosci, poszanowania drugiego czlowieka i wartosci samego zycia o ktorym tak donosnie wolal zawsze nasz rodak - tak niedawno - Sw. Jan Pawel II.
 • K.
  10.06.2015 16:17
  http://forum.piusx.org.pl/forum/index.php?topic=1651.0
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Środa
  wieczór
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  11°C Czwartek
  dzień
  wiecej »