Poradnia prof. Chazana otwarta!

Na Nowolipiu "pomagają, gdy inni rozkładają ręce".

Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa im. św. Jana Pawła II w Warszawie, którą współtworzy prof. Bogdan Chazan, już działa. Przy ul. Nowolipie 9/11 przyjmuje zespół lekarzy, położnych, instruktorów, którzy służą pomocą małżonkom na różnych etapach ich rodzicielskiego życia. Będą towarzyszyć pacjentom oczekującym narodzin dzieci, a także wspierać młodych rodziców i ich maleństwa. To wsparcie kierują zwłaszcza do osób w trudnych sytuacjach: m.in. do małżeństw starających się o poczęcie dziecka, borykających się z niepłodnością, do rodziców nienarodzonych dzieci, u których wykryto wady genetyczne, do kobiet z ciążą zagrożoną, gdy występują komplikacje lub ciąża jest wynikiem gwałtu. Zaletą placówki - szczególnie w sytuacjach kryzysowych - jest jej kompleksowość.

- Kiedy przychodzą do nas małżeństwa, które od dłuższego bezskutecznie próbują począć dziecko i którym wmówiono, że jedyną szansą na to jest in vitro, chcemy pokazać, że jest alternatywa dla sztucznego zapłodnienia. Proponujemy naprotechnologię, która najpierw ustala, a potem leczy przyczyny niepłodności. Zapewniamy przy tym opiekę ginekologa, ale też w razie potrzeby androloga, chirurga, psychologa, pełną diagnostykę, pomoc innych specjalistów - wymienia Anna Koźlik, nauczyciel metody Rötzera, umożliwiającej określenie okresów płodnych i bezpłodnych kobiety.

In vitro, antykoncepcji czy aborcji nikt z lekarzy poradni przy Nowolipiu pacjentom nie zaproponuje. Cały zespół bowiem jest "za życiem" i w swojej praktyce kieruje się wartościami chrześcijańskimi oraz nauczaniem Kościoła katolickiego. Z zasady więc odrzuca metody i procedury, które przeciw temu życiu występują. Z tego też powodu placówka będzie pomocna  kobietom, które chcą być pod opieką ginekologów o przekonaniach katolickich, szanujących godność kobiety, jej płodność i macierzyństwo.

W poradni przyjmuja lekarze różnych specjalności, którzy pomogą małżeństwom mającym problemy z poczęciem dziecka   Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość W poradni przyjmuja lekarze różnych specjalności, którzy pomogą małżeństwom mającym problemy z poczęciem dziecka
- Pragniemy pokazać, że prokreacja może być przeżywana z radością i poszanowaniem życia, nawet w obliczu poważnych problemów - mówi kierownik placówki ks. Ryszard Halwa SAC, który w razie potrzeby służy pacjentom pomocą duchową.

W poradni na Nowolipu przyjmują ginekolodzy: prof. Bogdan Chazan, dr Maciej Barczentewicz, dr Ewa Ślizień-Kuczapska, dr Mariola Małecka. Można też skorzystać z konsultacji lekarzy innych specjalności: internisty, kardiologa, okulisty, pediatry, neonatologa oraz pod okiem fachowców nauczyć się naturalnych metod rozpoznawania płodności. Do dyspozycji pacjentek jest prawnik - specjalista spraw rodzinnych. Dla przyszłych mam jesienią ruszy szkoła rodzenia.

Poradnia jest placówką prywatną i za wizyty oraz badania trzeba zapłacić. Jej właściciel - Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życie - chce wystąpić do Narodowego Funduszu Zdrowia o zakontraktowanie niektórych usług, tak by pacjentki mogły z nich korzystać w ramach ubezpieczenia. Niebawem też w ramach poradni zacznie działać bezpłatny punkt pomocy "SOS dla kobiet", z którego będą mogły skorzystać osoby z poważnymi moralnymi dylematami i problemami zdrowotnymi, wymagającymi natychmiastowej interwencji, a które z powodów finansowych nie mogą skorzystać z komercyjnej wizyty.

Szczegółowe informacje na temat placówki oraz zespołu lekarzy można znaleźć na stronie: www.zdrowerodzicielstwo.pl. Poradnia otwarta jest w dni powszednie w godz. 7-21. Zapisy przyjmowane są telefonicznie.

Czytaj także:

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1°C Niedziela
dzień
1°C Niedziela
wieczór
0°C Poniedziałek
noc
-2°C Poniedziałek
rano
wiecej »