Szydło na premiera

Prezes PiS oficjalnie ogłosił, że Beata Szydło jest kandydatem tej partii na szefa rządu.

Od kilku dni mówiło się o tym nieoficjalnie, teraz szefa największej opozycyjnej partii ogłosił to podczas konwencji w warszawskiej hali Torwar w obecności około 5 tys. sympatyków i działaczy.

Beata Szydło, wiceprezes PiS, szefowa sztabu wyborczego prezydenta elekta Andrzej Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich będzie kandydatką partii po jesiennych wyborach samorządowych.

J. Kaczyński rozpoczął swoje przemówienie od podziękowań A. Dudzie i działaczom PiS za zwycięstwo w wyścigu o fotel prezydenckich. Przyznał, że nie byłoby tego sukcesu bez osobistej determinacji prezydenta elekta oraz jego talentów, ale też bez zaangażowania ludzi, zgranej i dobrze działającej "drużyny Dudy", którą kierowała Beata Szydło. Chwaląc jej zdolności organizacyjne, uczciwość i kompetencji ogłosił decyzję o kandydacie na premiera.

Po prezesie PiS głos zabrał A. Duda, który przede wszystkim dziękował za wsparcie kampanijne. W skrócie podsumował, że chce być prezydentem całego narodu, przywrócić Polakom godność i poczucie wspólnoty. Nawiązywał przy tym do swojego ś.p. Lecha Kaczyńskiego.

B. Szydło mówiła jako trzecia i jej przemówienie było najdłuższe i miejscami miało bardzo osobisty wymiar. Wiceprezes PiS wspominała swoją polityczną drogę od burmistrza małej małopolskiej gminy do ścisłych władz jednej z dwóch największej partii. Osobiście dziękował A. Dudzie, J. Kaczyńskiemu, mężowi, rodzicom i rodzinie oraz swojemu okręgowi chrzanowskiemu.

- Będę słuchać i profesorów uniwersyteckich, i zwykłych wójtów, i młodszych, i starszych, i biednych, i bogatych, i przedsiębiorców, i pracodawców, bo tylko słuchanie i słyszenie, co mówią do nas ludzie ma sens - zapowiedziała. - Dzisiaj trzeba szukać dialogu i porozumienia i tym zwyciężyła drużyna Andrzeja Dudy - słuchaliśmy, słyszeliśmy i rozmawialiśmy" - podkreśliła. "I tego dzisiaj Polska potrzebuje - mówiła.

Mocno podkreślała, że nikt nie będzie nią sterował, bo nazywa się Szydło. Beata Szydło. Jasno zadeklarowała, że jako swoje przyjmuje obietnice składane w trakcie kampanii przez A. Dudę. - Mówię, że to co jest najważniejsze, i co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast, to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku, i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin: 500 zł na każde dziecko - wymieniała.

W jej przemówieniu dało się słyszeć zapowiedź zwartego programu PiS, który ma zostać przedstawiony za kilka tygodni na konwencji w Katowicach.

«« | « | 1 | » | »»
 • Scott
  20.06.2015 19:08
  Tak szczerze, kto myślał jeszcze rok temu że Duda zostanie prezydentem, a Szydło kandydatką na premiera? U zawodowych bukmacherów jeszcze kilka miesięcy temu, kursy na wygraną Bronia w 1 turze wynosiły 1:5. Niemalże pewniak.
  To co się dzieje nie da się opisać jak jednym z kryteriów rozpoznawania działania Ducha Świętego, kompletnie nie wiadomo skąd przychodzi. :)
 • c-a
  20.06.2015 19:41

  A ja myślę , że w tym co się dzieje duża zasługa tych co polegli w katastrofie smoleńskiej ! Tych pozytywnych zmian już nie da się zatrzymać . Nie mogę się doczekać wyborów . Niech w końcu w Polsce będzie normalnie !!!

 • normalna
  20.06.2015 22:37
  Myślę , że więcej dobra wniesie Pani Beata .To co było , to było trudne do zniesienia bo nikt nie dbał o dobro wspólne tylko o własne.
 • Ben
  21.06.2015 12:00
  kolejny człowiek "sekretarz" przepraszam Prezesa to jak powiedział generał Sławomir Petelicki "BMW" Bierny, Mierny ale Wierny nic dodać nic ująć samo życie. https://www.youtube.com/watch?v=-KPm15ZmaII!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  11°C Czwartek
  noc
  9°C Czwartek
  rano
  13°C Czwartek
  dzień
  13°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »