Organizacja prolife ”Ja till livet” przypomina aktualne dane nt. liczby dzieci nienarodzonych zabijanych w Szwecji i apeluje o podjęcie działań w celu ograniczenia liczby aborcji w Szwecji do...zera.
Przy założeniu, że rok składa się z ok. 50 tygodni, a czas pracy obejmuje 8 godzin, daje to ok. 35-38 tysięcy aborcji rocznie. Statystyki pokazują jasno, że Szwecja nadal jest w czołówce państw, gdzie przeprowadza się największą liczbę aborcji w Europie.
Działająca na rzecz ochrony życia ludzkiego szwedzka organizacja „Ja till livet” apeluje o podjęcie działań w celu ograniczenia liczby aborcji w Szwecji do...zera. Idealistyczny plan nie do zrealizowania?
– Zero tolerancji oznacza w tym przypadku dokładnie to samo co zero tolerancji dla wypadków samochodowych. Taka polityka jest potrzeba, aby zwiększyć świadomość ludzi i poprawić stan ich bezpieczeństwa - pisze reprezentująca organizację "Ja till livet" Malin Schelin. Podkreśla, że celem organizacji nie jest przekonywanie kobiet, że ich głównym zajęciem powinno być rodzenie dzieci. – Żadna kobieta ani żaden mężczyzna nie powinni znaleźć się w sytuacji, kiedy będą musieli podjąć decyzję, czy zatrzymają swoje dziecko czy też nie. Żadna kobieta nie powinna narażać swojego ciała na aborcję i ryzyko z nią związane.
Schelin powołuje się na badania, które jasno pokazują, że decyzja o aborcji nigdy nie jest decyzją łatwą dla kobiety i przypomina, że wiele kobiet zmaga się później z depresją, poczuciem winy i żałobą po straconym dziecku.
Postulaty „Ja till livet”, aby ograniczyć liczbę aborcji, są ostro krytykowane przez środowiska feministyczne, które twierdzą, że ograniczałoby to prawo kobiety do decydowania o własnym ciele.
– Jest dokładnie na odwrót! Kobiety zasługują na coś lepszego niż aborcja – podkreśla Schelin. – Kobieta w ogóle nie powinna być postawiona w sytuacji, gdy zachodzi w nieplanowaną ciążę i nie ma możliwości, aby wziąć odpowiedzialność za poczęte dziecko. Taka zerowa tolerancja dla aborcji zwiększyłaby poczucie bezpieczeństwa kobiet i poprawiłaby ich jakość życia.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.