Ks. Nęcek dementuje

Rzecznik archidiecezji krakowskiej zaprzeczył doniesieniom tygodnika "Panorama" o tym, że kard. Dziwisz odmówił osobom odpowiedzialnym za przebieg procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II dostępu do prywatnych notatek Papieża.

Tygodnik napisał wczoraj, że proces beatyfikacyjny napotkał trudności m.in. z uwagi na brak dostępu do prywatnych notatek papieża, będących w posiadaniu kard. Stanisława Dziwisza. „Wszystko, czego zażądała komisja beatyfikacyjna, zostało jej przedstawione” – powiedział w poniedziałek KAI ks. dr Robert Nęcek dodając, że nie zamierza komentować „atrakcji” informacyjnych włoskiego pisma. Watykanista „Panoramy” Ignazio Ingrao napisał w artykule, który ukazał się w wydaniu z niedzielną datą, o „niepokojących szczegółach, rzucających cień na proces beatyfikacyjny”. Według jego informacji wśród zeznań około 120 świadków kolejnych etapów życia polskiego papieża brakuje świadectwa jednego z jego najbliższych współpracowników - byłego watykańskiego sekretarza stanu kardynała Angelo Sodano. Włoski watykanista twierdzi, że odmówił on złożenia zeznań. Tym samym - zauważa - w „rekonstrukcji życia Jana Pawła II” brakuje relacji o decydującym znaczeniu. Tymczasem, jak dowiaduje się KAI, kard. Angelo Sodano był jedną z pierwszych osób, jakie złożyły zeznania w procesie beatyfikacyjnym papieża Wojtyły. tk (KAI) / ju.

«« | « | 1 | » | »»
 • PM
  04.05.2009 23:00
  Takie jest niestety prawo mediów = prawo dżungli: tego typu enuncjacje wyjaśniające całe zajście nie zajmą zbyt wiele miejsca w publikatorach.
  To co podano błędnie grubą czcionką na pierwszych stronach, będzie prostowane minidrukiem na ostatniej.
  Smutne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  wiecej »