„Karmieni miłością Chrystusa, by nakarmić innych” – pod tym hasłem przez najbliższe cztery dni w Bombaju odbywać się będzie Ogólnoindyjski Kongres Eucharystyczny.
Papieskim wysłannikiem na jego obchody jest kard. Malcolm Ranjith, arcybiskup Kolombo i przewodniczący episkopatu Sri Lanki, a wcześniej sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W spotkaniu bierze udział czterech indyjskich kardynałów, 71 biskupów i prawie 700 delegatów z wszystkich diecezji tego ogromnego azjatyckiego kraju, reprezentujących nie tylko Kościół łaciński ale też syromalabarski i syromalankarski.
„Celem spotkania jest odnowienie miłości do Jezusa Eucharystycznego” - mówi gospodarz kongresu kard. Oswald Gracias. Stąd, jak podkreśla, zabrzmią podczas niego m.in. świadectwa osób, które nie zaparły się swej wiary w czasie krwawego pogromu chrześcijan, jaki w 2008 r. miał miejsce w stanie Orisa. W czasie kongresowych stacji ważnym świadkiem miłości do Eucharystii stanie się też - nieodłącznie związana z Indiami - Matka Teresa z Kalkuty, która założenie każdej nowej wspólnoty zawsze wiązała z umieszczeniem w tym miejscu tabernakulum. „Ta błogosławiona Misjonarka Miłości zwykła powtarzać: «Jezus w Najświętszym Sakramencie jest źródłem mojej siły» – mówi kard. Telesphore Toppo. - Ufamy, że kongresowe obchody będą dla chrześcijan Indii czasem odnowy wiary i przylgnięcia do Jezusa Eucharystycznego”.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.