Premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu.
O godz. 13 rozpocznie się pierwsze posiedzenie Sejmu, a o godz. 17 - Senatu. Posłowie i senatorowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Sejmu i Senatu oraz wicemarszałkowie. Dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński jest kandydatem na marszałka Sejmu kadencji, marszałkiem Senatu ma zostać dotychczasowy wicemarszałek tej izby Stanisław Karczewski.
Kandydatami na wicemarszałków Sejmu są Joachim Brudziński (PiS), Ryszard Terlecki, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Stanisław Tyszka (Ruch Kukiz'15) oraz Barbara Dolniak (Nowoczesna). Z kolei na wicemarszałkami Senatu mają zostać - z PiS: Grzegorz Czelej, Maria Koc i Adam Bielan oraz dotychczasowy marszałek Bogdan Borusewicz (PO).
Podczas pierwszego posiedzenia premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu. Głos zabierze także prezydent Andrzej Duda. Według informacji PAP po wypowiedzi prezydenta ma zostać ogłoszona przerwa i prezydent opuści gmach parlamentu.
O godz. 17 prezydent otworzy pierwsze posiedzenie Senatu nowej kadencji i weźmie w nim udział. Także w Senacie zaplanowano wystąpienie prezydenta.
Poza głową państwa na pierwsze posiedzenie Izby zaproszeni zostali również: byli prezydenci i premierzy, marszałkowie Sejmu poprzednich kadencji, przedstawiciele organów państwowych takich jak NIK, RPO, RPD, prezesi sądów i trybunałów, a także korpus dyplomatyczny.
Zgodnie z konstytucją, Sejm i Senat wybierane są na czteroletnie kadencje. Kadencje Sejmu i Senatu rozpoczynają się z dniem zebrania się Sejmu na pierwsze posiedzenie i trwają do dnia poprzedzającego dzień zebrania się Sejmu kolejnej kadencji.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.