Ruszył XIV Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Wielką paradą na ulicach miasta rozpoczął się XIV Międzynarodowy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Impreza, w której bierze udział ponad 150 artystów filmu, teatru i muzyki z ośmiu krajów Europy, potrwa do niedzieli.

Paradę gwiazd otwierał Lou Bega (muzyk znany min. z przeboju "Mambo nr 5" ) jadący różowym kabrioletem cadillakiem, a zamykała żona Jana Machulskiego, Halina Machulska, z Bohdanem Stupką w mercedesie należącym niegdyś do polskiej aktorki Lody Halamy. W kolejnych zabytkowych kabrioletach przy dźwiękach orkiestry dętej jechali m.in.: Elżbieta Zającówna, Andrzej Grabowski, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Majka Jeżowska. Na specjalnych platformach symbolizujących kino, teatr i muzykę jechały kolejne gwiazdy m.in. słynny Kloss - Stanisław Mikulski.

Na całej trasie przejazdu witały ich tłumy wczasowiczów. Niektórzy mówili, że przyjechali specjalnie na paradę z innych nadmorskich miejscowości. Również przed hotelem, w którym mieszkają gwiazdy, zebrał się prawdziwy tłum osób chcących zobaczyć znane z ekranu postaci na żywo, zrobić im zdjęcia czy zdobyć autograf.

"Staramy się zrobić wszystko, by w tym roku gwiazdy były naprawdę dostępne, żeby każdy mógł z nimi spotkać się i porozmawiać. Dlatego po spektaklach czy premierach filmowych będą otwarte spotkania z publicznością" - powiedziała rzeczniczka Festiwalu Barbara Sołtysińska.

"Z wielką przyjemnością przyjechałem znowu do Międzyzdrojów, bo ten festiwal ma znakomity, ciepły, nie nadęty klimat" - powiedział PAP Andrzej Grabowski. Aktor wyznał, że gwiazdą się nie czuje i nie przepada za rozdawaniem autografów. Weźmie udział w odsłonięciu pomnika Jana Machulskiego oraz wystąpi wraz z Szymonem Szurmiejem w specjalnie na festiwal przygotowanym spektaklu kabaretowym pt. "Wesoło, choć goło. Głupio ale zdrowo".

Podczas festiwalu filmy będą prezentowane na wielkim ekranie na plaży, a występy będą się odbywały na scenie na promenadzie oraz w Domu Kultury. Wystąpią m.in. Lou Bega, Mietek Szcześniak z chórem gospel, Majka Jeżowska, zespół Touch & Go, Alicja Janosz - koncerty tych artystów będą odbywały się na promenadzie i będą bezpłatne.

Podczas prezentacji kinowych mają być pokazane najnowsze filmy europejskie. Odbędzie się m.in. przedpremierowy pokaz filmu Tomasza Szafrańskiego "Od pełni do pełni" oraz rosyjskiej komedii "Żart" w reżyserii Andreja Kudinenki.

Miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć m.in. Krystynę Jandę w "Piosenkach z teatru" czy Krystynę Sienkiewicz w "Klimakterium i już".

W tym roku nie przewidziano odciskania dłoni artystów na Promenadzie Gwiazd. Przybędzie tam jednak pomnik zmarłego w ub.roku aktora Jana Machulskiego.

Festiwal zakończy się w niedzielę w nocy Gala Gwiazd.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
21°C Poniedziałek
noc
19°C Poniedziałek
rano
28°C Poniedziałek
dzień
30°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »