Wystartowała telefonia „wRodzinie”

Dzisiaj witamy wRodzinie! – powiedział dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk inaugurując nową telefonię komórkową „wRodzinie” na zakończenie Mszy św. na Jasnej Górze. Dziś wieczorem w sanktuarium rozpoczęła się XVII Pielgrzymka Rodzina Radia Maryja.

Telefonia komórkowa „wRodzinie” to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Lux Veritatis i firmy CenterNet, nowego operatora telefonii mobilnej. Umowa przewiduje m.in. stworzenie sieci dystrybucyjnej złożonej z ok. 2 tys. punktów sprzedaży w całej Polsce. Początkowo będą w nich sprzedawane karty telefoniczne typu pre-paid.

Starter wRodzinie będzie kosztował 20 zł. Cała kwota przeznaczona jest na połączenia telefoniczne i wiadomości SMS. Po wykonaniu pierwszego połączenia karta ważna jest cały rok. Minuta połączenia do innych użytkowników sieci ma kosztować 19 groszy.

Telefonia "wRodzinie" ma - zdaniem jej twórców - służyć pomocą we wzajemnej komunikacji oraz utrzymywaniu bliskich więzi społeczności skupionej wokół Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Naszego Dziennika oraz Fundacji Nasza Przyszłość. Wartość podpisanego 13 czerwca porozumienia opiewa na sumę 160 mln zł.

"Marka «wRodzinie» w swojej filozofii zakłada wspieranie wartości rodzinnych. Jest ciepła, przyjazna, opiekuńcza, pomaga i uczy. Pamięta o dzieciach, rodzicach i dziadkach. Jest ambasadorem dialogu międzypokoleniowego" - brzmi komunikat CenterNet.

Logo marki "wRodzinie" ma symbolizować znaczenie rodziny w świecie i dla świata. "Rodzina przedstawiona na tle globu przypomina, że niezależnie od szerokości geograficznej, kochająca się rodzina jest gwarancją szczęścia i rozwoju. Wykorzystana kolorystyka ma podwójne znaczenie. Z jednej strony łącząc profesjonalny niebieski z ciepłym i wesołym żółtym, pokazuje profesjonalny i przyjazny charakter marki. Dodatkowo nawiązuje do znaczenia kolorów w tradycji katolickiej" - czytamy w komunikacie.

Fundacja Lux Veritatis została założona w 1998 r. w Warszawie przez redemptorystów o. Tadeusza Rydzyka (prezes Zarządu) i o. Jana Króla (członek Zarządu). Zgodnie ze statutem, jej działalność polega na propagowaniu zasad moralnych opartych na Dekalogu w środkach społecznej komunikacji, krzewieniu w społeczeństwie kultury polskiej związanej z chrześcijaństwem oraz integrowaniu środowisk naukowych, twórczych i dziennikarskich w duchu wartości chrześcijańskich. W 2003 r. Fundacja uzyskała koncesję na nadawanie programu telewizyjnego pod nazwą TV Trwam.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
20°C Niedziela
dzień
22°C Niedziela
wieczór
19°C Poniedziałek
noc
15°C Poniedziałek
rano
wiecej »