Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat nawiązujący do listu wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa ws. ustawy medialnej.
Timmermans wystosował list do Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Zagranicznych list, w którym wezwał polskie władze do przedstawienia szczegółowego harmonogramu dotyczącego przyjęcia projektu ustawy medialnej. Jak zaznaczył, ważne jest wykazanie tego, czy przepisy unijne były uwzględniane przy tworzeniu tego projektu. W swym liście odniósł się do podstawy funkcjonowania mediów, gdzie wolność i pluralizm są ważnymi filarami, zwłaszcza dla funkcjonowania państwa członkowskiego, które opiera się na wartościach UE.
MSZ wydało komunikat, w którym podkreślono, że polski rząd został wybrany w wolnych i demokratycznych wyborach. „Polska jest krajem suwerennym, a polska demokracja jest oparta na twardych fundamentach, którym nic nie zagraża. Mogłaby ona pod wieloma względami służyć jako wzór dla wielu innych państw. Jednocześnie mamy nadzieję, że media zagraniczne będą obiektywnie informowały o sytuacji w Polsce, przedstawiając zagranicznej opinii publicznej oraz zagranicznym politykom rzetelny i prawdziwy obraz wydarzeń, jakie mają miejsce w naszym kraju”. Oba ministerstwa przygotowują stosowną odpowiedź do Fransa Timmermansa.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.