GN 6

Jak się uratować dzięki spowiedzi? Ratuj duszę swoją - rozpoczynamy cykl na Wielki Post

Poradnik dla grzesznika [ks. Tomasz Jaklewicz]

Tylko Bóg może mnie uratować. Ale nie zrobi tego beze mnie. Dlatego „ratuj duszę swoją” przez sakrament pokuty. Jak się uratować dzięki spowiedzi? To temat naszego cyklu na Wielki Post – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Poczytaj mi, tato [rozmowa z prof. Krzysztofem Biedrzyckim]

„Jest jeden wyjątek, gdy chłopcy czytają tak samo chętnie jak dziewczynki: gdy robią to w domu wspólnie z tatą. To ciekawy fenomen. Ojciec rozmawiający z synem o przeczytanych książkach oznacza niemal pewną gwarancję edukacyjnego sukcesu” – mówi prof. Krzysztof Biedrzycki, historyk literatury. W rozmowie m. in. o kanonie lektur oraz poczuciu humoru.

Dobra Matka Czarnuszka [Krzysztof Błażyca]

Kanonizował ją Jan Paweł II, Benedykt XVI przywołał w encyklice „Spe Salvi”, a rok temu Franciszek ogłosił jej liturgiczne wspomnienie, 8 lutego, Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji nt. walki z handlem ludźmi. „Józefina Bakhita, była niewolnica, a dziś „siostra uniwersalna”, inspiruje” – pisze Krzysztof Błażyca.

Przerwać milczenie [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

Nowotwór piersi i szyjki macicy, zatorowość płucna, zawał, zakrzepica różnych narządów – to możliwe skutki antykoncepcji hormonalnej. Donoszą o nich pisma medyczne, ostrzega WHO. Tabletki hormonalne nie tylko mogą być przyczyną powikłań, ale niosą też realne ryzyko śmierci. W Polsce powstała praca zbiorowa lekarzy, która przełamuje milczenie w tej sprawie.

Błękitny jak węgiel [Wojciech Teister]

Co roku z powodu zanieczyszczeń powietrza w Polsce przedwcześnie umiera blisko 50 tys. osób. Co możemy zrobić, by oczyścić polskie powietrze, czyli o wynalezionym w Zabrzu błękitnym węglu i sposobie palenia tradycyjnym węglem w starych kotłach, ale w taki sposób, by nie kopcić i... zaoszczędzić.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  16°C Piątek
  dzień
  17°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  wiecej »