Papież w Wietnamie w 2010 r.?
noosles33/flickr.com (CC)

Papież w Wietnamie w 2010 r.?

Brak komentarzy: 0
KAI

publikacja 24.07.2009 14:53

Kard. Jean-Baptiste Pham Minh Mân zapowiedział, a władze potwierdziły, że w listopadzie do Watykanu uda się delegacja rządowa, zaś w grudniu wizytę papieżowi złoży prezydent Wietnamu.

Komunikat zapowiadający spotkanie prezydenta Nguyễna Minh Triếta z Benedyktem XVI precyzuje, że wymienią oni poglądy na temat „relacji w najbliższej przyszłości”. Agencja AsiaNews uważa, że jest to zapowiedź rychłego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Socjalistyczną Republiką Wietnamu i Stolicą Apostolską, jednostronnie zerwanych przez komunistów w 1954 r.

Ewentualna podróż papieska odbyłaby się w roku jubileuszowym, jaki trwać będzie w tym Kościele lokalnym od 24 listopada br. do 6 stycznia 2010 r. w związku z 50. rocznicą ustanowienia stałej hierarchii kościelnej w Wietnamie. AsiaNews powołuje się przy tym na nieoficjalne zapowiedzi watykańskie, że na 2010 r. planowana jest wizyta Benedykta XVI w Azji.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama