Ponad 200 osób przywitało duchowego i politycznego przywódcę Tybetańczyków - Dalajlamę XIV, który przybył w poniedziałek do Warszawy. Rozpoczynająca się tego dnia wizyta Dalajlamy jest czwartą jego wizytą w Polsce.
Przed hotelem obecni byli m.in. buddyjscy mnisi oraz Tybetańczycy w swoich narodowych strojach. Dalajlama przywitał się ze zgromadzonymi, podpisał także kilka swoich książek.
We wtorek w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Dalajlama wygłosi wykład pt. "Wartości edukacji i odpowiedzialność powszechna". Po południu tego dnia zwiedzi zaś Muzeum Powstania Warszawskiego oraz otworzy gabinet Tradycyjnej Tybetańskiej Ziołowej Kliniki dr Tenzina Jangczuba. W środę na Zamku Królewskim odbierze on przyznane mu przez stołecznych radnych honorowe obywatelstwo Warszawy.
Dalajlama odwiedzał już wcześniej nasz kraj w latach 1993, 2000 i 2008. W ub.r. wziął udział w gdańskich obchodach 25. rocznicy przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. Spotkał się też z prezydentem Lechem Kaczyńskim, przeciwko czemu protestowała strona chińska. Do chińskiego MSZ w trybie pilnym wezwany został wtedy polski ambasador w Pekinie. W wykładzie dalajlamy, jaki zorganizowano podczas jego wizyty w Warszawie, uczestniczyło ok. 5 tys. osób.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.