"Sonda2" wystartowała z impetem

Ponad 1,34 mln widzów obejrzało pierwszy, premierowy odcinek „Sondy2” wyemitowanej 14 marca na antenie TVP2! Znakomitej oglądalności towarzyszyła fala niezwykle pochlebnych komentarzy w sieci.

Premiera „Sondy2” okazała się frekwencyjnym i jakościowym sukcesem – podkreśla Maciej Chmiel, dyrektor TVP2. Łączna, średnia widownia dwóch pierwszych odcinków „Sondy2” wyemitowanych przez Dwójkę w poniedziałek 14 marca kolejno o 21:50 i 22:10, wyniosła 1,13 mln osób, wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Pierwszy odcinek, poświęcony misjom bliźniaczych sond Voyager, obejrzało ponad 1,34 mln widzów, co przełożyło się na 10,6 proc. udziału w rynku. Drugi, dedykowany bionice, przyciągnął przed telewizory 938 tysięcy osób (7,95 proc. udziału w rynku). Średni udział w rynku dwóch premierowych odcinków „Sondy2” wyniósł 9,09 proc.

– To znakomity wynik popularnonaukowego magazynu, emitowanego w niezwykle konkurencyjnym paśmie, a także dowód na to, że wśród telewidzów istnieje silne zapotrzebowanie na misyjne programy, odbiegające tematycznie od standardowej, stricte rozrywkowej oferty stacji komercyjnych – komentuje Maciej Chmiel, dyrektor TVP2. Potwierdza to także fala bardzo pozytywnych komentarzy ze strony internautów tuż po emisji premierowych odcinków „Sondy2”.

W grupie komercyjnej średnia oglądalność programu wyniosła ponad 405 tys. widzów. Pierwszy odcinek obejrzało blisko 480 tys. widzów między 16 a 49 rokiem życia, drugi – blisko 335 tys. Pozytywnie wypada także struktura widowni. Okazuje się, że „Sonda2” przyciągnęła przed telewizory bardzo zróżnicowane grupy widzów, w tym zarówno mieszkańców mniejszych miast, jak i metropolii, przede wszystkim osoby z wyższym i średnim wykształceniem.

Na dwa kolejne odcinki „Sondy2”, zatytułowane „Bunt robotów” i „Miejska dżungla”, Dwójka zaprasza już w najbliższy poniedziałek 21 marca, tradycyjnie o godz. 21:50. Tym razem dr Tomasz Rożek i jego goście poruszą tematykę sztucznej inteligencji i najnowszych dokonań w dziedzinie urbanistyki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Kasia.69
  15.03.2016 21:10
  Gratuluję Sondy. Jednak aż prosi się o drugiego prowadzącego, czyli o nawiązanie relacji. To było wszak siłą Sondy. Jeśli równorzędny rozmówca byłby trudnością (trzeba się zgrać, nadawać na podobnej fali), to może wyjściem byłby układ mistrz-uczeń?
 • danka
  15.03.2016 22:55
  Najbardziej chciałam zobaczyć różaniec na palcu dra fizyki. Program ciekawy, ale różaniec dla mnie najważniejszy. Bardzo dziękuje Panu Tomkowi za odwagę. Powodzenia w dalszej pracy.
 • Gość
  16.03.2016 19:59
  Oj słabiutko !
  Konwencja raczej z programu "KWANT"
  Sonda to spór optymisty ze sceptykiem na polu nauki.
  Tymczasem Sonda2 to masło maślane.
 • pawell
  19.03.2016 14:31
  W temacie są dwa wątki.
  1. (mniej ważny ale bardziej "medialny") Polityka.
  Oczywiście-jak można było się spodziewać- pojawiły się zjadliwe komentarze o: różańcowym prowadzącym, komży, reżimowo-katolickiej telewizji itp. Myślę, że poza ubolewaniem nad poziomem dyskusji publicznej szkoda więcej o tym pisać. Mam nadzieję, że Pan Tomasz Rożek nie za bardzo czyta i przejmuje się takimi głosami.
  2. Meritum czyli sam program.
  a. brawa za odwagę i próbę zmierzenia się z kultowym programem (który i ja oglądałem i być może dzięki niemu robię to co robię).
  b. bez wątpienia to aktualnie najlepszy program naukowy w TVP. Tyle, że głównie z powodu braku innych. Na tle programów w innych stacjach wygląda nieźle ale...
  c. i tu jest clou problemu. Przyjęta formuła (moim zdaniem) za bardzo przypomina np. programy o gadgetach w TVN czy inne w Focusie np. Czyli krótkie (za krótkie) migawkowe wejścia, kilka zdań bez pogłębionego kontekstu i przeskok do innego wątku.
  d. Program ma duży potencjał ale w obszarze gdzie konkurencja nie sięga. I gdzie szlaki doskonale przetarła stara SONDA. Skupienie się na jednym temacie, analizy, rozmowy materiały filmowe trochę głębiej sięgające w temat.
  Tu warto zadać pytanie do kogo jest adresowany program. Młodzież szkolna czerpiąca wiedzę z sieci podobne treści (równie powierzchowne jak prezentowane w programie) nie zainteresuje się tym. Starsi (w tym pamiętający starą SONDĘ) raczej oczekują czegoś więcej. A to coś więcej zainteresuje też być może młodzież.
  Pierwszych np. 10 odcinków można poświęcić problemom poruszanym w starym programie, pokazując ciekawie jak sobie cywilizacja poradziła z tymi problemami. Na następne trzeba mieć już własne, nowe tematy.
  Trzymam kciuki za sukces.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  10°C Środa
  dzień
  10°C Środa
  wieczór
  9°C Czwartek
  noc
  8°C Czwartek
  rano
  wiecej »