Na ekranach pojawił się napis: "synowie i rewolucjoniści Trypolisu zamknęli ten kanał ze względu na...".
Grupa uzbrojonych mężczyzn w kurtkach kamuflażowych wdarła się w środę do stacji TV satelitarnej al-Nabaa w Trypolisie i przerwała nadawanie programu. Pracownicy tej powiązanej z Powszechnym Kongresem Narodowym stacji zostali zmuszeni do opuszczenia gmachu.
Na ekranach pojawił się baner z napisem "Pilne", a na pasku napis następującej treści: "synowie i rewolucjoniści Trypolisu zamknęli ten kanał ze względu na sianie niezgody i podżeganie do (nienawiści)".
Informację o przejęciu stacji przekazali agencji AFP zatrudnieni w niej dziennikarze. Żadnemu z nich nic się nie stało.
"Zebrano nas wszystkich w jednym z pomieszczeń studia telewizyjnego, które jest usytuowane w centrum Trypolisu i powiedziano nam, że nie mamy tu czego więcej szukać" - powiedział jeden z nich.
Telewizja al-Nabaa jest znana ze swego poparcia dla Powszechnego Kongresu Narodowego, który kontroluje sytuację w zachodniej części Libii, w tym - w stolicy kraju Trypolisie.
Zajęcie stacji może mieć związek z wystąpieniami polityków związanych z Kongresem - b. premiera separatystycznego rządu w Trypolisie Chalify al-Ghawiego i członków Kongresu, którzy ostro skrytykowali przybycie do Trypolisu w środę rano premiera nowo utworzonego Rządu Porozumienia Narodowego Fajiza as-Saradża.
W Libii, która od 2014 r. jest sceną rywalizacji dwóch zwalczających się obozów politycznych, od wielu miesięcy trwały starania o stworzenie rządu jedności narodowej, który położyłby kres podziałom.
Porozumienie o powołaniu takiego rządu zostało wypracowane pod auspicjami ONZ na mocy memorandum podpisanego w grudniu przez przedstawicieli rywalizujących ze sobą parlamentów Libii - nieuznawanego na świecie parlamentu w Trypolisie, który sprzyja radykalnym islamistom, i uznawanego w Tobruku. Skład rządu został ustalony 14 lutego.
Wraz z nowo powstałą Radą Prezydencką (działającą w Tunisie) Rząd Porozumienia Narodowego ma pełnić swe funkcje do czasu przeprowadzenia w Libii powszechnych wyborów parlamentarnych. Wdrażanie postanowień porozumienia idzie jednak opornie.
Libia weszła w okres chaosu po upadku reżimu Muammara Kadafiego, obalonego i zabitego w 2011 r. Latem 2014 r. luźna koalicja zbrojnych ugrupowań o nazwie Jutrzenka Libii przejęła władzę nad Trypolisem, zmuszając prawowity rząd do przeniesienia się na wschód kraju.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.