Franciszek wzywa do współpracy w walce z handlem ludźmi

Zdecydowane wezwanie do wzmożenia światowych wysiłków i zacieśniania współpracy w walce z procederem handlu ludźmi oraz współczesnymi formami niewolnictwa wyraził Papież w przesłaniu do uczestników poświęconej temu tematowi konferencji. Została ona zorganizowana w Nowym Jorku pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Papież podkreślił, że zarówno niewolnictwo jak i handel ludźmi to plagi współczesnego świata. Wyraził też wdzięczność wszystkim organizacjom rządowym, społecznym i religijnym, które zaangażowane są w walce z tą zbrodnią przeciwko ludzkości.

Ojciec Święty zachęcił uczestników konferencji do dalszego zacieśniania współpracy i wymiany informacji. Jest to według niego konieczne, by definitywnie zakończyć cierpienie wielu mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy dziś są zniewalani i sprzedawani tak jakby byli zwykłym towarem. Winny zatem być proponowane różne rozwiązania i środki zapobiegawcze, by tego typu zło zostało wyeliminowane na wszystkich poziomach społeczeństwa. „Mam nadzieję, że w dyskusjach będziecie zwracać uwagę przede wszystkim na godność każdej osoby i szukać we wszystkich przedsięwzięciach prawdziwej służby najuboższym i zepchniętym na margines społeczeństwa, którzy tak często są zapominani i pozbawieni głosu” – napisał Franciszek. Przypomniał także po raz kolejny determinację Kościoła katolickiego w walce z tego typu zbrodniami i trosce o wszystkie ich ofiary.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Czwartek
  noc
  1°C Czwartek
  rano
  2°C Czwartek
  dzień
  3°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »