To referendum dotyczy czegoś więcej niż tylko ekonomii, bo Europa ma chrześcijańskie korzenie – uważają katoliccy biskupi Anglii i Walii.
23 czerwca odbędzie się w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie tzw. Brexitu, czyli wystąpienia ze struktur Unii Europejskiej. „Wszyscy mamy obowiązek stawiać w debacie na pierwszym miejscu kwestię godności osoby ludzkiej” – podkreśla angielski episkopat w przesłaniu do 5-milionowej wspólnoty katolików. Przypomniano także wygłoszone 25 listopada 2014 r. w Parlamencie Europejskim w Strasburgu słowa Papieża Franciszka o budowaniu Europy, „która nie obraca się wokół gospodarki, ale wokół świętości osoby ludzkiej, wokół niezbywalnych wartości”.
„Każdy ma własne poglądy na to, jakie są najlepsze ramy polityczne, w których będzie można realizować te ideały” – zaznaczają brytyjscy hierarchowie katoliccy. Wskazują także na trzy ich zdaniem najważniejsze sprawy dotyczące referendum. Są to: modlitwa o światło Ducha Świętego, „informowanie się nawzajem o argumentach obu stron debaty” oraz „głosowanie uwzględniając dobro wspólne”.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.