O postawienie ubogich w centrum debaty o zmianach klimatycznych zaapelowały katolickie organizacje charytatywne Caritas Internationalis i CIDSE
W Nowym Jorku trwa od 21 do 23 września równoległe spotkanie tych organizacji oraz konferencja ONZ negocjująca porozumienie na grudniowy szczyt w Kopenhadze.
Dwie największe światowe organizacje dobroczynne, Caritas Internationalis oraz Międzynarodowa Współpraca dla Rozwoju i Solidarności (CISDE), zwróciły się z apelem do światowych przywódców, by wynegocjowane, oenzetowskie, porozumienie brało pod uwagę osoby najbardziej dotknięte przez zmiany klimatu. Organizacje zwracają uwagę, że to dewastacyjne podejście do środowiska spowodowało w nim zaburzenia, których ofiarą padają głównie ubodzy. Eksperci organizacji charytatywnych szacują, ze z powodu zmian klimatycznych umiera rocznie 300 tys. osób; zdecydowana większość w krajach rozwijających się i trzeciego świata.
Przymierze Caritas i CIDSE to wspólna inicjatywa sieci organizacji dobroczynnych, które zwalczają biedę w ponad 200 krajach. Celem obecnej kampanii „Stwórzmy razem klimat sprawiedliwości” jest wypracowanie na szczycie w Kopenhadze takich warunków, które zahamują ocieplenie klimatu, a zarazem zabezpieczą kraje rozwijające się przed kosztownymi skutkami zmian środowiskowych.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.