Caritas Katowicka w Tygodniu Miłosierdzia

1.500 ton żywności rozdała Caritas Archidiecezji Katowickiej w ramach akcji dożywiania najuboższej ludności Unii Europejskiej PEAD

Od 4 do 10 października 2009 trwa kolejny 65. Tydzień Miłosierdzia. Caritas przygotowała materiały katechetyczne i homiletyczne mające zwrócić uwagę wiernych na potrzebę czynienia miłosierdzia. „Wszyscy pragniemy miłosierdzia od Boga, ale jest ono uwarunkowane od naszych czynów miłosierdzia, jak czytamy w Dzienniczku św. Siostry Faustyny” - podkreśla ks. Krzysztof Bąk, dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej. W całej Polsce rozpoczęła się akcja wolontaryjna pod nazwą. „Dookoła Świata za pomocną dłoń” – mająca na celu intensyfikację działalności wolontaryjnej wśród uczniów gimnazjów. Najlepsi wolontariusze wypłyną w rejs żaglowcem dowodzonym przez Kapitana Baranowskiego.

W Caritas Archidiecezji Katowickiej powoli dobiega końca akcja dożywiania najuboższej ludności Unii Europejskiej PEAD.  „Rozdaliśmy za pośrednictwem naszych placówek, parafii oraz innych instytucji  ponad 1.500 ton żywności” - mówi ks. Krzysztof Bąk, dyrektor katowickiej Caritas. Z pomocy tej skorzystało ok. 16 tys. osób. Było to możliwe dzięki ogromnej pracy wolontariuszy parafialnych i księży proboszczów archidiecezji katowickiej, którzy nierzadko swoimi prywatnymi samochodami dowożą żywność  do parafii.

Caritas Archidiecezji Katowickiej jest już w pełni przygotowana do tegorocznej akcji  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece wigilijne są już w parafiach. Do świec dołączone są poręczne podstawki z napisem i prośbą o 1% podatku dla specjalnie utworzonej na ten cel Fundacji Caritas Katowice. Wraz ze świecami będą rozprowadzane ulotki informacyjne dot. działalności OKNA ŻYCIA na terenie archidiecezji katowickiej.

W Knurowie został zakończony remont tamtejszego Ośrodka Caritas. Przybyło 25 miejsc w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej. „Przygotowaliśmy także pomieszczenia w celu prowadzenia Placówki całodobowej pomocy dla dzieci z terenu powiatu Gliwickiego” - dodaje ks. Bąk.

W czwartek, 8 października, w Centrali Katowickiej Caritas odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie  wdów po śląskich górnikach, oraz Dam i Rycerzy Zakonu Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Miesiąc temu byli oni na pielgrzymce w Ziemi Świętej. Obecne spotkanie  ma na celu pogłębienie treści przeżytych       w Ziemi Boga oraz podzielenie się swymi przeżyciami. Wszyscy otrzymają zdjęcia i film z nagraniem pielgrzymki. Mszy będzie przewodniczył bp Piotr Skucha z Sosnowca, który był przewodnikiem pielgrzymów po Ziemi Świętej. Obecny także będzie opiekun duchowy pielgrzymów bp Józef Kupny z Katowic. Obydwaj biskupi są też  Bożogrobcami.

Już wkrótce wymagany przez ustawodawcę standard osiągnie kolejna prowadzona przez katowicką Caritas placówka - Dom Pomocy Społecznej w Rudzie ŚL. Halembie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
26°C Czwartek
wieczór
23°C Piątek
noc
20°C Piątek
rano
27°C Piątek
dzień
wiecej »