Anioł Pański z Benedyktem XVI

Opiece św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego polecił Polaków Benedykt XVI podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież pozdrowił także uczestników obchodów Dnia Papieskiego.

W Bazylice św. Piotra Ojciec Święty kanonizował dziś abp. Felińskiego i czterech błogosławionych z Francji, Hiszpanii i Belgii.

Papież pozdrowił kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra, szczególnie z krajów pochodzenia nowych świętych, z Francji, Hiszpanii i Belgii. Zwracając się do Polaków papież powiedział: „Pozdrawiam serdecznie obecnych tu wiernych z Polski, z kardynałami, arcybiskupami i biskupami. Pozdrawiam wszystkich Polaków, którzy, obchodząc dzisiaj tradycyjny dzień papieski, mogą radować się darem nowego świętego - Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Jego opiece polecam Kościół w Polsce i cały naród. Niech Bóg wam błogosławi!”

Pozdrawiając pielgrzymów języka flamandzkiego, którzy przybyli do Rzymu, aby przyłączyć się do dziękczynienia Kościoła za kanonizację o. Damiana de Veustera papież podkreślił, że „ten święty kapłan przywiedziony został przez Boga do tego, ażeby pozwolić rozkwitnąć swemu powołaniu poprzez całkowite 'tak'” „Niech wstawiennictwo Matki Bożej i apostoła trędowatych wyzwoli świat od trądu, sprawi, abyśmy przyjmowali miłość Boga i obdarzy nas entuzjazmem i radością na służbie naszym braciom i siostrom” – powiedział papież.

Pozdrawiając po angielsku grupę ocalałych z ataków nuklearnych na Hiroszimę i Nagasaki papież zapewnił o swojej modlitwie, aby „świat nigdy więcej nie był świadkiem tak masowej destrukcji niewinnego życia ludzkiego”.

Na zakończenie Benedykt XVI powiedział: „Drodzy bracia i siostry, Maryja Panna jest gwiazdą, która wskazuje każdą drogę do świętości. Jej „fiat”: jest wzorem doskonałego przylgnięcia do Bożej woli, a jej „magnificat” wyraża pieśń radości Kościoła, który już na tej ziemi raduje się z wielkich dzieł Boga i w niebie wysławia wiecznie Jego chwałę. Do Matki Chrystusa zwracamy się z synowską ufnością o wstawiennictwo Jej i nowych Świętych, pokój i zbawienie”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
22°C Środa
rano
30°C Środa
dzień
31°C Środa
wieczór
23°C Czwartek
noc
wiecej »