- Sprawa cudu w Sokółce nie znalazła jeszcze swojego ostatecznego rozstrzygnięcia - powiedział KAI rzecznik prasowy Kurii Białostockiej, ks. Andrzej Dębski. Zaznaczył, że wielkość sprawy poznawana jest po jej owocach.
– Jeśli wśród owoców pojawi się wzrost pobożności eucharystycznej, osobistej modlitwy i ekspiacji za grzechy braków należytej adoracji Ciała i Krwi Jezusa, może to świadczyć o autentyczności zdarzenia – dodał rzecznik.
Zaapelował też o cierpliwość, rozwagę i spokój, oraz dodał: – W tej chwili trudno jest wyrokować jak dalej te sprawy się potoczą. Zawsze, jeśli jest to dzieło pochodzące od Pana Boga, znajdzie swój szczęśliwy finał – zakończył ks. Dębski.
Pod koniec stycznia br. kapłanowi udzielającemu Komunii św. w kościele św. Antoniego w Sokółce upadł na podłogę komunikant. Ponieważ takiego komunikantu nie podaje się wiernym, kapłan zanurzył go, w celu rozpuszczenia, w specjalnym naczyniu z wodą zwanym vasculum. Po kilku dniach zauważono, że komunikant się nie rozpuścił, natomiast w środku pojawiła się brunatna plamka o powierzchni 0,5 na 0,5 cm.
Miejscowi duszpasterze zaniepokojeni zjawiskiem wyjęli komunikant z vasculum i przełożyli na korporał – kwadratowe płótno używane w czasie Mszy św. Po wyschnięciu, na komunikancie pozostała plamka.
14 października białostocka Kuria wydała komunikat, w którym stwierdza m.in., że 7 stycznia 2009 roku z komunikantu pobrano próbkę, która została niezależnie zbadana przez dwóch profesorów specjalistów patomorfologów z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. We wspólnym orzeczeniu napisali oni, że przysłany do oceny materiał "wskazuje na tkankę mięśnia sercowego, a przynajmniej, ze wszystkich tkanek żywych organizmu najbardziej ją przypomina".
Wolność bez prawdy traci swoją treść i prowadzi do chaosu moralnego.
Ok. 2,1 mln. nigeryjskich dzieci nie otrzymało ani jednej rutynowej dawki szczepień ochronnych.
Oba scenariusze są warunkowe i nie mają zostać od razu wcielone w życie.
To zarówno duchowni, jak woźni, elektrycy, technicy i kucharze.
W ciągu 12 lat istnienia obozu przez KL Dachau i jego podobozy przeszło łącznie ponad 200 tys. osób.