O kryzysie ekonomicznym w świetle encykliki Caritas in veritate i o dialogu międzyreligijnym mówiono podczas wizyty prezydenta Kazachstanu w Watykanie. Nursultan Nazarbajew został przyjęty przez Benedykta XVI na audiencji, która trwała ok. 20 minut.
Potem kazachski przywódca spotkał się jeszcze z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone i z szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim.
„Podczas serdecznych rozmów – czytamy w komunikacie watykańskiego biura prasowego – podjęto też sprawę działań na rzecz pokoju w związku ze zbliżającym się objęciem przez Kazachstan przewodniczenia w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Wspomniano z satysfakcją dobre relacje między Stolicą Apostolską a Republiką Kazachstanu”. Podkreślono, że w tym środkowoazjatyckim kraju – gdzie obok muzułmanów liczni są katolicy i chrześcijanie innych wyznań – współistnienie wyznawców różnych religii jest pokojowe. Wyrażono pragnienie, aby wierzący coraz czynniej uczestniczyli tam w życiu narodu i w działaniach na rzecz dobra wspólnego.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.