O kryzysie ekonomicznym w świetle encykliki Caritas in veritate i o dialogu międzyreligijnym mówiono podczas wizyty prezydenta Kazachstanu w Watykanie. Nursultan Nazarbajew został przyjęty przez Benedykta XVI na audiencji, która trwała ok. 20 minut.
Potem kazachski przywódca spotkał się jeszcze z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone i z szefem papieskiej dyplomacji abp. Dominique’iem Mambertim.
„Podczas serdecznych rozmów – czytamy w komunikacie watykańskiego biura prasowego – podjęto też sprawę działań na rzecz pokoju w związku ze zbliżającym się objęciem przez Kazachstan przewodniczenia w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Wspomniano z satysfakcją dobre relacje między Stolicą Apostolską a Republiką Kazachstanu”. Podkreślono, że w tym środkowoazjatyckim kraju – gdzie obok muzułmanów liczni są katolicy i chrześcijanie innych wyznań – współistnienie wyznawców różnych religii jest pokojowe. Wyrażono pragnienie, aby wierzący coraz czynniej uczestniczyli tam w życiu narodu i w działaniach na rzecz dobra wspólnego.
Stowarzyszenia rodzinne we Francji nie zgadzają się na nowy program edukacji seksualnej.
Sieci trzech krajów pracują obecnie w tzw. trybie izolowanej wyspy.
Uruchomiono tam specjalny numer. Asystenci odpowiadają w ciągu 48 godzin.
Potępił prawo pozwalające na konfiskatę ziemi białych farmerów w RPA.
Zrewanżował się w ten sposób za podobną decyzję Bidena wobec niego w 2021 roku.
W tej chwili weszliśmy w okolice deficytu w rachunku bieżącym.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.