Adwokaci przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi złożyli w piątek w Sądzie Najwyższym zażalenie na orzeczenie sądu niższej instancji, skazujące ją na kolejne 18 miesięcy aresztu domowego.
"Złożyliśmy apelację w Sądzie Najwyższym. Musimy poczekać, by dowiedzieć się, czy Sąd zgodzi się nią zająć" - powiedział główny adwokat opozycjonistki Kyi Win. Wpłynięcie wniosku potwierdził anonimowo jeden z przedstawicieli birmańskiej junty.
Orzeczenie o przedłużeniu aresztu domowego sąd niższej instancji wydał w sierpniu, a 2 października sąd apelacyjny odrzucił odwołanie Suu Kyi od wyroku. Opozycjonistka odpowiadała za złamanie zasad dotychczasowego aresztu w związku z wizytą w jej ranguńskiej rezydencji amerykańskiego turysty. Wyrok oznacza, że nie będzie mogła uczestniczyć w wyborach powszechnych, mających odbyć się w Birmie w przyszłym roku.
64-letnia Aung San Suu Kyi, liderka birmańskiej opozycyjnej Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 roku, 14 z ostatnich 20 lat spędziła w areszcie.
W czwartek amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, przebywająca z wizytą w stolicy Filipin, Manili, ponowiła apel do władz Birmy o "bezwarunkowe" uwolnienie opozycjonistki.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.