Zaniepokojenie legalizacją tzw. wspomaganego samobójstwa wyrazili przedstawiciele trzech Kościołów chrześcijańskich w Szkocji.
Reprezentanci katolików, prezbiterian i wspólnot episkopalnych spotkali się 16 listopada z premierem szkockiego rządu Alexem Salmondem i wyrazili nadzieję, że parlament Szkocji nie pójdzie w ślady ustawodawstwa angielskiego, które zalegalizowało wspomagane samobójstwo. Obecnie bez poniesienia kary można tam pomóc komuś w zakończeniu życia.
Precedensem w Anglii stał się przypadek chorej na stwardnienie rozsiane Debby Purdy, która poprosiła sąd o orzeczenie w sprawie konsekwencji karnych dla męża, w przypadku gdyby pomógł jej w wyjeździe do kraju, gdzie zalegalizowano już wspomagane samobójstwo. Prawodawca angielski zezwala na takie zaangażowanie, o ile osoba pomagająca samobójcy nie czerpie z tego korzyści ekonomicznych.
Walka z kulturą śmierci, dominującą w nowym brytyjskim ustawodawstwie, zjednoczyła angielskie wspólnoty katolickie i anglikańskie oraz ruchy pro life. Przeciwne legalizacji wspomaganego samobójstwa są też wspólnoty żydowskie.
W stolicy władze miasta nie wystawią przeznaczonych do zbierania tekstyliów kontenerów.