Zaniepokojenie legalizacją tzw. wspomaganego samobójstwa wyrazili przedstawiciele trzech Kościołów chrześcijańskich w Szkocji.
Reprezentanci katolików, prezbiterian i wspólnot episkopalnych spotkali się 16 listopada z premierem szkockiego rządu Alexem Salmondem i wyrazili nadzieję, że parlament Szkocji nie pójdzie w ślady ustawodawstwa angielskiego, które zalegalizowało wspomagane samobójstwo. Obecnie bez poniesienia kary można tam pomóc komuś w zakończeniu życia.
Precedensem w Anglii stał się przypadek chorej na stwardnienie rozsiane Debby Purdy, która poprosiła sąd o orzeczenie w sprawie konsekwencji karnych dla męża, w przypadku gdyby pomógł jej w wyjeździe do kraju, gdzie zalegalizowano już wspomagane samobójstwo. Prawodawca angielski zezwala na takie zaangażowanie, o ile osoba pomagająca samobójcy nie czerpie z tego korzyści ekonomicznych.
Walka z kulturą śmierci, dominującą w nowym brytyjskim ustawodawstwie, zjednoczyła angielskie wspólnoty katolickie i anglikańskie oraz ruchy pro life. Przeciwne legalizacji wspomaganego samobójstwa są też wspólnoty żydowskie.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.