Pracownicy szpitala sami zorganizowali koncert ze zbiórką na powstanie nowego oddziału.
Zebrania około 300 tys. złotych podjął się personel Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach na utworzenie w nim oddziału udarowego. To już drugi taki koncert, jednak tym razem otworzył on cykl wydarzeń pod hasłem "Niech się nie z/udarzy", jakie będą odbywały się przez cały rok, by zgromadzić potrzebne środki.
We wtorkowy wieczór w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury wystąpił m.in. Krzysztof Respondek i gospelowy chór Przebudzenie. Wejściówki rozeszły się już wiele dni wcześniej.
- Przejeżdżałem dzisiaj ulicą Pyskowicką i mijając szpital widziałem pacjentów, którzy o krykach tu biegli, żeby dostać się na koncert. To oznacza, że szpital leczy na zawołanie i wystarczy zorganizować taką imprezę, żeby wszyscy wypisywali się na własne życzenie - żartował na początku prowadzący.
Doktor Beata Poprawa z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego, organizatorka koncertu, przyznała przed występami, że ostatni rok był dla placówki wyjątkowo trudny. - Ale wyszliśmy z tego zwycięsko, ponieważ osiągnęliśmy kilka ważnych celów, a jako załoga bardzo zjednoczyliśmy się w tym czasie - mówiła.
- Chcemy utworzyć oddział udarowy w naszym mieście. Dlaczego? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że co osiem minut ktoś w Polsce przeżywa ogromną tragedię, dostaje udaru mózgu. W ciągu roku to 70 tysięcy tragicznych historii tych ludzi. Okazuje się, że to druga przyczyna śmierci u starszych ludzi, natomiast pierwsza, gdy chodzi o kalectwo wśród młodych - tłumaczyła dr Poprawa.
- W przypadku udaru liczy się pierwsza godzina, kiedy możemy podać leki i zastosować odpowiednie leczenie. Chcemy to robić tu, w Tarnowskich Górach, a nie tracić czas na dojazdy do innych miast, które mają fantastyczne oddziały udarowe. Zasługujemy przecież na bezpieczeństwo w tym mieście - argumentowała, zachęcając do wsparcia inicjatywy.
W trakcie całego wieczoru wolontariusze ze stowarzyszenia "Na zdrowie" zbierali do puszek pieniądze na utworzenie oddziału udarowego. Oprócz tego sprzedawane były rękodzieła i ciasta domowego wypieku, z których dochód również zostanie przeznaczony na ten cel.
Szymon Zmarlicki /Foto Gość Krzysztof Respondek pozuje dla "paparazzich"
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.