Eksperyment ws. wypadku, w którym zginął poseł Wójcikowski

Prokuratura Okręgowa w Łodzi, prowadząca śledztwo ws. wypadku drogowego, w którym zginął poseł Kukiz'15 - Rafał Wójcikowski planuje w piątek przeprowadzić eksperyment procesowy. W związku z tym rano zostanie zamknięty fragment drogi S8 w kierunku Warszawy.

Jak powiedział w środę PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania, w eksperymencie wezmą udział - oprócz śledczych - również policja i biegły z zakresu ruchu drogowego. Wyjaśnił, że prokuratura podjęła taką decyzję, bo uważa, że przeprowadzenie eksperymentu może mieć istotne znaczenie z punktu widzenia odtworzenia wypadku, jak również ustalenia osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie.

Do wypadku, w którym zginął poseł Wójcikowski doszło w styczniu na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Poseł poruszał się samochodem osobowym jadąc w kierunku Warszawy. Kierowane przez niego auto uderzyło w barierę energochłonną z lewej strony i obróciło się około 90 stopni w prawo, ustawiając się na prawym pasie prostopadle do innych użytkowników, jadących w tym samym kierunku. Nadjeżdżający van zdołał ominąć lewym pasem samochód posła, zatrzymując się w niedużej odległości. Następnie w auto posła uderzył inny van.

W wyniku zdarzenia - mimo reanimacji - poseł zmarł. Cztery inne osoby zostały ranne.

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z działaniami prokuratury w piątek 17 lutego, od godziny 4.00 do godziny 7.00 zostanie zamknięta - prowadząca w kierunku Warszawy - jezdnia drogi S8 między węzłami Babsk i Kowiesy.

Kierowcy jadący z południa kraju do stolicy drogą krajową nr 1, aby ominąć zamknięty odcinek, powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się na wprost, na Gdańsk, a następnie na węźle Łódź Północ (A1/A2), skręcić w prawo, na Warszawę.

Ci, którzy znajdą się na odcinku S8 za Piotrkowem Trybunalskim, w kierunku Warszawy, będą mieli dwie możliwości objazdu. W Rawie Mazowieckiej skręcić na drogę krajową nr 72 w stronę Łodzi, a następnie drogą wojewódzką 707 dojechać do Skierniewic, skąd do autostrady A2 dotrzeć drogą krajową nr 70 (do węzła "Skierniewice"). "Dalej autostradą A2 na Warszawę.

Druga możliwość, to w Rawie Mazowieckiej zjechać na drogę wojewódzką 725 w kierunku Białej Rawskiej i dalej przez Belsk Duży kierować się do Grójca drogą wojewódzką nr 728, skąd do Warszawy można dojechać drogą ekspresową nr 7.

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  15.02.2017 16:34
  Intrygująca sprawa.
 • Gość
  16.02.2017 12:40
  Sprzatneli go bo za duzo mowil o zadluzeniu w bankach
 • Jan Roncalli
  16.02.2017 15:44
  PO rzuciła się na swoich przeciwników kilka miesięcy po przejęciu władzy przez PiS żeby sprawić wrażenie, że PiS ma nieczyste intencje. PiS ciągle niewiele może, bo ci ludzie dobrze się przez dziesiątki lat okopali. Próba częściowej zmiany systemu przynosi szkody rządzącym. Chyba, że liczą się z ofiarami może nawet w sensie dosłownym? Richard Pipes uważa, że system kastowy to system typowy nie tylko dla Azji czy Afryki, ale także Turcji i Rosji już sprzed setek lat. Jeżeli, więc nie dokona się całościowego oglądu sytuacji to PiS będzie tkwił praktycznie w miejscu i będzie dalej oskarżany o partiokrację czyli współudział z KODomitami w niszczeniu Polski. Czy przezwyciężymy dążenia ciała? Czy duch okaże się silniejszy? Prawo nas nie uratuje. Prawo samo musi zostać przezwyciężone czego już raz i ostatecznie dokonal Chrystus na Krzyżu i przywrócił stan sprzed Dekalogu. Doskonałość na wzór Ojca Niebieskiego zależy od przywrócenia stanu pierwotnego w człowieku czyli przy udziale dobrej woli człowieka stanu sprzed grzechu pierworodnego. Prawo naturalne, o czym mówił ks prof. Guz powołując się na Papieża Leona XIII w kwestii pochodzenia władzy, wskazuje, że człowiek musi najpierw uważać Boga za Stwórcę wszystkiego i Dawcę Prawa - PrawDa żeby nie było żadnych przesłon Boga. Człowiek musi umieć odczytywać prawo nie zasłaniając się żadną wykładnią prawa poza zasadą słuszności wynikającą ze zwyczajnego związku przyczynowo-skutkowego właściwie odczytywanego dla dobra wspólnego. Umożliwienie komuś popełnienie przestępstwa jest w związku przyczynowo-skutkowym poprzedzającym przestępstwem i tak należy je odczytywać. Jeżeli ktoś uważa inaczej to interpretacja prawa wskazuje na jego socjalistyczne pochodzenie i odejście od zasady sprawiedliwości. Stan polskiego ducha wskazuje, że błądzimy i pozwalamy się oszukiwać. Kościół nas nie ochroni jeśli sami w naszych rodzinach nie będziemy czujni i nie staniemy się wspólnotą zdolną pokonać przeciwności pochodzące od ludzi czy demonów. Mikołajczyk mógł zrobić wiele. Jednak komuniści zmusili go do ucieczki. Czy dalej będziemy się bać? Włos z głowy zgodnie z obietnicą Chrystusa nam nie spadnie jeżeli sprawiedliwość i dążenie do Królestwa Bożego potraktujemy priorytetowo nie mając względu na osoby.
 • Gość
  25.02.2017 23:54
  I coś dał ten eksperyment?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Sobota
  noc
  13°C Sobota
  rano
  18°C Sobota
  dzień
  19°C Sobota
  wieczór
  wiecej »