Trzeci, już ostatni kosmiczny spacer astronautów załogi wahadłowca Atlantis, przebywającej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) opóźnia się z powodu kłopotu z zaworem w jednym ze skafandrów.
Zawór pojemnika z napojem w skafandrze Roberta Satchera juniora odpadł w poniedziałek rano, gdy astronauta przygotowywał się do wyjścia w przestrzeń kosmiczną. Kontrola lotu poleciła załodze zamocowanie zaworu z powrotem. Ku powszechnej uldze dokonano tego bez żadnych trudności.
Amerykańska agencja kosmiczna NASA informuje, że poniedziałkowy spacer może się opóźnić mniej więcej o godzinę. Astronauci Satcher i Randolph Bresnik, któremu właśnie urodziła się córka, wyjdą w kosmos prawdopodobnie o godz. 14.20 (czasu polskiego). Ich zadaniem będzie m.in. zamocowanie zbiornika z tlenem i aparatury naukowej.
Bresnik został ojcem w sobotę, kilka godzin po tym, gdy zakończył swe pierwsze wyjście w otwartą przestrzeń kosmiczną.
Zdecydowała o tym KE pomimo zaskarżenia umowy przez PE do Trybunału Sprawiedliwości UE.
Polacy po 65. roku życia spędzają mniej lat w dobrym zdrowiu niż przeciętny mieszkaniec UE.
Teksas wykonał wyrok śmierci na Jamesie Broadnaxie mimo kontrowersji wokół jego winy.
Po raz pierwszy od 18 lat nie pojawi się na defiladzie 9 maja kolumna pojazdów wojskowych.
Instalacja ruszyła po kilkumiesięcznym postoju - wskazuje AMP.