Na zakończenie watykańskich obchodów Niedzieli Palmowej młodzież z Polski przekazała krzyż Światowych Dni Młodzieży swym rówieśnikom z Panamy.
Był to ważny element święta młodych, które, jak przypomniał Papież w rozważaniu na Anioł Pański, obchodzone jest dziś na szczeblu lokalnym we wszystkich diecezjach świata.
„Jest to kolejny etap wielkiej pielgrzymki rozpoczętej przez św. Jana Pawła II, która w ubiegłym roku zgromadziła nas w Krakowie, a która wzywa nas do Panamy w styczniu 2019 roku – mówił Franciszek. – Prośmy Pana, aby krzyż peregrynujący wraz z ikoną Maryi Salus Populi Romani, wszędzie tam, gdzie dotrze spotęgował wiarę i nadzieję, ujawniając niezniszczalną miłość Chrystusa”.
Jezusowi i Maryi Franciszek zawierzył ofiary zamachu terrorystycznego w Sztokholmie, jak również ludzi ciężko doświadczonych wojną – tragedią ludzkości. Modlił się także za ofiary dzisiejszego zamachu na kościół koptyjski w Egipcie.
„Módlmy się za ofiary zamachu dokonanego niestety dziś rano w kościele w Egipcie. Mojemu drogiemu bratu, Jego Świątobliwości papieżowi Tawadrosowi II, Kościołowi koptyjskiemu i całemu umiłowanemu narodowi egipskiemu składam głębokie wyrazy współczucia – mówił Franciszek. – Modlę się za ofiary śmiertelne i rannych. Jestem blisko ich krewnych i całej wspólnoty. Niech Pan nawróci serca ludzi siejących terror, przemoc i śmierć, a także serca tych, którzy produkują broń i nią handlują”.
Podkreśla się, że do kolejnego zamachu na chrześcijan doszło na trzy tygodnie przed pielgrzymką Papieża Franciszka do Egiptu.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.