Konferencja Episkopatu Paragwaju potwierdziła, że weźmie udział w zaproponowanych przez tamtejszego prezydenta rozmowach między różnymi grupami politycznymi.
Kraj ten jest w kryzysie, odkąd władze rozpoczęły proces mający na celu zmianę konstytucji, aby umożliwić Horacio Cartesowi ponowne wybranie na urząd głowy państwa. 31 marca śmierć protestującego 25-latka podczas demonstracji przeciw – określanemu tak przez opozycję – „parlamentarnemu zamachowi stanu” pogłębiła tylko napięcie. Zawieszenie w obowiązkach ministra spraw wewnętrznych i naczelnego dowódcy policji nie pomogły w rozwiązaniu tej sytuacji.
Hierarchowie Kościoła katolickiego postanowili najpierw spotkać się wspólnie, aby mieć jednolitą linię podczas przygotowywanych przez prezydenta rozmów. Bp Claudio Giménez Medina wskazał, iż to klasa polityczna pozostaje winna kryzysowi, w jakim znalazło się państwo. Ordynariusz diecezji Caacupé mówił o tym w homilii na Mszy filmowanej przez telewizję dostępną w całym kraju, jednak na czas kazania transmisję przerwano.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.