Dwudziesta rocznica upadku Muru Berlińskiego, obecny kryzys gospodarczy i sytuacja międzynarodowa były głównymi tematami rozmowy Benedykta XVI z prezydentem Niemiec Horstem Köhlerem 5 grudnia w Watykanie.
Szef państwa niemieckiego z małżonką złożył najpierw wizytę papieżowi, a następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertonem, któremu towarzyszył sekretarz ds. stosunków z państwami w tymże Sekretariacie abp Dominique Mamberti. Ogłoszony po audiencji komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej stwierdza, że „w czasie serdecznych rozmów wymieniono poglądy na różne tematy: przypomniano koncert z podwójnej okazji utworzenia Republiki Federalnej Niemiec i 20. rocznicy upadku Muru Berlińskiego, który był okazją do wizyty prezydenta w Watykanie”. Zatrzymano się również „nad obecnym kryzysem gospodarczym i jego skutkami, jak również nad sytuacją międzynarodową, ze zwróceniem szczególnej uwagi na Europę i kontynent afrykański”.
Nie była to pierwsza wizyta Horsta Köhlera u Benedykta XVI – po raz pierwszy odwiedził on Ojca Świętego 18 listopada 2006. Ponadto w 2006 przyjął on kolejno: przewodniczącego Bundestagu Norberta Lamberta (8 czerwca) i kanclerz Angelę Merkel (28 sierpnia). Papież przyjmował też kilkakrotnie szefów niektórych niemieckich krajów związkowych: Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Hesji, Szlezwiku-Holsztynu, Dolnej Saksonii, Turyngii i Saksonii.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.