Koordynator egzorcystów: Nie ma czegoś takiego, jak grzech międzypokoleniowy

Na Jasnej Górze zakończyła się Europejska Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania. Wzięło w niej udział ok. 500 osób - egzorcyści, kapłani, osoby konsekrowane i świeccy towarzyszący posłudze uwalniania.

Jak wyjaśnił ks. Janusz Czenczek koordynator ds. egzorcystów, posługa uwalniania pozostaje w ścisłym związku z uzdrowieniem; polega na podjęciu wszelkich możliwych starań, aby dzięki łasce Jezusa Chrystusa wyrwać daną osobę z oszustw i więzów Złego Ducha, z różnych zniewoleń i udręczeń. 

W ostatnich latach w niektórych grupach charyzmatycznych i środowiskach związanych z celebrowaniem nabożeństw o uzdrowienie pojawiła się myśl o tzw. „grzechach pokoleniowych” i o „uzdrowieniu międzypokoleniowym”. Kwestia ta budzi olbrzymie kontrowersje. Tymczasem, zgodnie z nauką Kościoła, nie ma czegoś takiego jak grzech międzypokoleniowy - powiedział ks. Czenczek. 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Posługi Uwalniania powstało w 1995 r. w San Giovanni Rotondo we Włoszech. Jego celem jest pomoc egzorcystom i osobom ich wspierającym w tej posłudze duszpasterskiej Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
 • Majki
  08.07.2017 05:10
  Wydaje mi sie ze ktos miesza w temacie. Uzdrowienie międzypokoleniowe jak najbardziej - chodzi o usunięcie skutków grzechów przodków na nas. Takie skutki mogą być fizyczne, psychiczne lub duchowe. Nie maja wpływu na nasze zbawienie bo to nie są grzechy ale w jakiś sposób "zniewalają" nas tak ze nie możemy żyć pełnia Błogosławieństwa Boga Ojca. Dziwie sie ze Nawet wysoko postawione osobowości w Hiererchii Polskiego Kościoła nie są w stanie rozróżnić tych dwóch aspektów i wrzucają to do jednego worka. Prędzej czy później zakapuja ze się zagalopowali i zaprzestna tej nieudanej krucjaty.
 • mamma
  09.07.2017 01:34
  A co z sytuacją, gdy przodek oddał siebie i swoich potomków szatanowi? I jego dziecko nie ponosi konsekwencji tego grzechu? Egzorcyści mają inne doświadczenia.
 • Bartosik
  13.07.2017 09:03
  Dobra, pytanie za milion do zwolenników tych "uzdrowień międzypokoleniowych" - skoro na Jana Pawła II nieraz różne środowiska rzucały klątwę (np. niektórzy Żydzi przed jego pielgrzymką do Ziemi Świętej), to czy był on we władaniu szatana?
 • Gość
  13.07.2017 11:54
  żydzi raczej nie byli jego ojcem czy matką, więc klątwa nie miała charakteru "międzypokoleniowego" szukanie sensacji na siłę, poza tym obciążenia międzypokoleniowe nie są "wyrokiem", zwykłe uczestnictwo we mszy św. "odczynia" podobne "uroki", dlatego szczególnie osoby, które mogą mieć trudności i zaszłości tego typu nie powinny lekceważyć życia religijnego ( sakramenty, modlitwa, spowiedź, msza św., ale też praca nad tym, żeby niektóre aspekty tych zaszłości zrozumieć i nie powielać złych skłonności ) toż to wszystko proste jak drut lub konstrukcja cepa
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Środa
  wieczór
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  11°C Czwartek
  dzień
  wiecej »