Przez pierwsze trzy dni ponad 500. ewangelizatorów z Polski, Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu słuchało rekolekcji, by w następnych dniach prowadzić ewangelizację na polach woodstockowych.
W tym roku PJ odbywał się po raz osiemnasty. Przez pierwsze trzy dni ponad 500. ewangelizatorów z Polski, Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu słuchało rekolekcji, by w następnych dniach z błogosławieństwem Bożym prowadzić ewangelizację i dawać świadectwo swej wiary na polach woodstockowych. Wsparcie duchowe zapewniło 1700. przystankowiczów.
Po przygotowaniu duchowym, ewangelizatorzy kolorowym korowodem wyruszyli na woodstockowe pole, a potem na wzór tego co czynił Jezus - myli nogi bliźnim. Rockowcy byli zaskoczeni, podchodzili i pytali: „O co wam chodzi?”, w odpowiedzi słysząc: „Naśladujemy Jezusa”. Niektórzy wtedy wykrzykiwali: „Tak? Ja też kocham Jezusa!”. A wszystko to zaczynało się od kartonu z napisem: „Myjemy nogi” – powiedzieli ewangelizatorzy.Eucharystie, rekolekcje, koncerty, filmy, spotkania, świadectwa, ewangelizacja słowem i przykładem, mycie nóg i wsparcie duchowe - te wszystkie działania odbywały się na trwającym od 31 lipca do 6 sierpnia Przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, gdzie także odbywał się Przystanek Woodstock, jeden z największych koncertów muzyki rockowej w Europie, gromadzący kilkaset tysięcy młodych.
Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus powstał w 1999 r. w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, jako odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock. Pomysłodawcą PJ był bp Edward Dajczak, natomiast organizatorem Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina pod opieką ks. Artura Godnarskiego.
Mimo przyjaznej atmosfery, ks. Godnarski uważa, że jest to miejsce wysokiego ryzyka ze względu na możliwość zetknięcia z narkotykami, zatem nie może być społecznego przyzwolenia do stwarzania takiej przestrzeni, która intensyfikuje niebezpieczne zachowania.
Przez trzy dni rekolekcje głosił inicjator PJ bp Edward Dajczak. W homilii, hierarcha odniósł się do słów Benedykta XVI, przypominając jego słowa o tym, że Kościół nie jest tam, gdzie się organizuje, reformuje czy rządzi. Kościół jest tylko w tych, którzy wierzą i w nim przyjmują dar wiary, który staje się dla nich życiem – podkreślił bp Dajczak, zaznaczając: „Pozwólmy sobie po prostu być przy Jezusie”.
Krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś przestrzegał ewangelizatorów przed zmuszaniem do wiary. „Są takie rzeczy, takie momenty, które człowiek musi coś zrobić sam. A ty bardzo byś chciał mu pomóc, bo go kochasz. Ale nie możesz nic zrobić. Musisz mu pozostawić przestrzeń do wolności” – napominał duszpasterz i apelował: „Bądźcie niepowstrzymani w swoich apetytach ewangelizacji, nie tylko raz do roku na Woodstocku!” .
Otwarcie paryskiej katedry po wielkim pożarze odbędzie się 7 grudnia.