W pierwszych miesiącach nowego roku zapowiada się prawdziwy festiwal książek Władysława Bartoszewskiego. Już w styczniu ukaże się tom "O Niemcach i Polakach", w lutym - autobiografia "Życie trudne, lecz nie nudne", a w marcu książka "Środowisko naturalne" - wspomnienia o osobach, które wpłynęły na wybory życiowe Bartoszewskiego.
"O Niemcach i Polakach. Wspomnienia. Prognozy. Nadzieje" to osobiste wspomnienia historyka na temat relacji Polaków i Niemców od początku II wojny do czasów współczesnych. Bartoszewski - więzień Auschwitz, świadek Zagłady i powstaniec warszawski - opowiada o swoich osobistych kontaktach z Niemcami. Były więzień Oświęcimia i uczestnik podziemia przedstawia potrzebę polsko-niemieckiego pojednania. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.
Nowością będzie też książka "Życie trudne, lecz nie nudne", w której Bartoszewski, odpowiadając na pytania Andrzeja Friszke, opowiada o swoim życiu. Ukaże się ona w Znaku na przypadające 19 lutego 88. urodziny Bartoszewskiego.
W marcu Świat Książki opublikuje wspomnienia Bartoszewskiego o osobach, które wywarły wpływ na jego życie, wybory, kształtowanie światopoglądu - m.in. o Tadeuszu Gajcym, Janie Karskim i Zofii Kossak. Tom będzie nosił tytuł "Środowisko naturalne".
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.