Papież modli się za ofiary na Haiti

Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI modlił się w niedzielę za śmiertelne ofiary trzęsienia ziemi na Haiti oraz wszystkich, którzy ucierpieli w jego wyniku. Apelował o pomoc dla ludności.

Papież wspomniał między innymi arcybiskupa stolicy kraju Port-au-Prince Josepha Serge'a Miota, który zginął w ruinach kurii arcybiskupiej.

Benedykt XVI powiedział wiernym: "Nasza myśl w tych dniach zwrócona jest do drogiej ludności Haiti i staje się żarliwą modlitwą. Nuncjusz apostolski, któremu Bogu dzięki nic się nie stało, na bieżąco przekazuje mi informacje".

"W ten sposób dowiedziałem się o bolesnej śmierci arcybiskupa, a także wielu księży, duchownych i seminarzystów. Obserwuję i zachęcam do wysiłku liczne organizacje charytatywne, które biorą na siebie ciężar tylu olbrzymich potrzeb kraju. Modlę się za rannych, za bezdomnych i za tych, którzy tragicznie stracili życie" - powiedział papież.

Owocnego przebiegu i przeżycia Dnia Judaizmu w Polsce życzył papież także polskiemu Kościołowi. Wygłosił on krótkie pozdrowienia po polsku na zakończenie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 17 stycznia na Placu św. Piotra w Watykanie. Oto wypowiedź Ojca Świętego po polsku:

"Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków. W sposób szczególny łączę się z tymi, którzy modlą się w Tarnowie, gdzie odbywają się główne uroczystości Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Niech życzliwe spotkanie odmiennych tradycji i kultur prowadzi do wzajemnego zrozumienia i szacunku. Wszystkim z serca błogosławię".

Po włosku mówił zaś o planowanej na popołudnie wizycie w synagodze w Rzymie tak: "Dziś po południu, po niemal 24 latach od historycznej wizyty czcigodnego Jana Pawła II, udam się do wielkiej synagogi Rzymu, nazywanej Świątynią Większą, by spotkać się ze wspólnotą żydowską miasta i rozpocząć kolejny etap na drodze zgody i przyjaźni między katolikami i żydami" - podkreślił.

"Faktycznie mimo problemów i trudności, między wierzącymi obu religii panuje atmosfera wielkiego szacunku i dialogu, na dowód, jak bardzo dojrzały ich stosunki i wspólne zaangażowanie na rzecz dowartościowania tego, co nas łączy: wiary w jedynego Boga przede wszystkim, ale także obrony życia i rodziny, dążenia do sprawiedliwości społecznej i pokoju" - powiedział Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
11°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
17°C Niedziela
wieczór
13°C Poniedziałek
noc
wiecej »