Premier ocenia działania głowy państwa

W wywiadzie dla "Super Expressu" Beata Szydło stwierdziła, że Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, ale popełnił błąd wetując ustawy reformujące sądownictwo.

"O tym, kto będzie następnym prezydentem Polski, zdecydują Polacy w wyborach" - powiedziała premier Szydło, pytana o to, czy chciałaby zostać kolejnym prezydentem. "Mam nadzieję, że będzie to Andrzej Duda" - dodała.

Premier podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda dobrze sprawuje swoją funkcję. "Uważam, że wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, realizującym program, z którym szedł do wyborów. Wierzę głęboko, że będziemy mogli to nadal robić" - powiedziała premier Szydło.

Pytana o zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch ustaw - o KRS i SN - premier odpowiedziała: "Moim zdaniem Andrzej Duda popełnił błąd, wetując te dwie ważne ustawy. Reforma sądów w Polsce jest potrzebna i ona zostanie przeprowadzona".

"Jeżeli nie przeprowadzimy reformy sądów, to dobra zmiana nie zadzieje się w takim zakresie, w jakim oczekuje społeczeństwo. W tej chwili czekamy na projekty prezydenta dotyczące reformy sądownictwa. Pragnę zwrócić uwagę, iż nie oczekujemy powierzchownych zmian" - podkreśliła.

Premier tłumaczyła, że część Polaków chce zmiany w sądownictwie. "Jeszcze podczas kampanii wyborcy często skarżyli mi się na sądy, mówiąc, że nie stoją one po stronie zwykłych obywateli. Sądy mają być dla ludzi, a nie dla sędziów" - wskazała premier.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  16°C Piątek
  rano
  17°C Piątek
  dzień
  wiecej »