- Kolejna próba cenzurowania prawdy o aborcji zakończyła się fiaskiem – tak wyrok sądu w Bielsku-Białej, który oddalił we wtorek zarzut zgorszenia wobec bielskich organizatorów wystawy „Wybierz Życie”, komentuje Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro.
Zdaniem Dzierżawskiego, działania obrońców życia przyniosły owoce, gdyż 2/3 Polaków opowiedziało się w sondażu CBOS w roku 2009 przeciw „przerywaniu ciąży”.
„W roku 2010 przeprowadzimy dwukrotnie więcej wystaw niż w 2009. Liczymy na dalszy wzrost wrażliwości Polaków wobec prawa do życia tych, którzy sami nie mogą się o to prawo upomnieć - dzieci przed narodzeniem” – napisał w oświadczeniu przesłanym KAI współorganizator antyaborcyjnej wystawy.
Działacz pro-life zwrócił uwagę na to, że aborcjoniści próbują ograniczyć debatę publiczną, aby ukryć realne skutki swoich działań, usiłując m.in. „wykorzystać aparat państwa do maskowania prawdy o mordach nienarodzonych”.
„Zamierzamy wystąpić na drogę prawną wobec oszczerców, których fałszywe zarzuty mają powstrzymać wystawę. Zgorszeniem jest mordowanie dzieci, nie ich obrona. Mordercy i ci, którzy do mordów nawołują nie mogą czuć się bezkarni” – zapowiada Dzierżawski.
Sąd rejonowy w Bielsku Białej rozpatrywał skargę na wyrok sądu grodzkiego, który ukarał grzywną organizatorów wystawy antyaborcyjnej „Wybierz życie” – bielskich Rycerzy Kolumba, świeckiej organizacji zrzeszającej katolickich mężczyzn. 19 stycznia br. zdecydował o uniewinnieniu ukaranego przedstawiciela Rycerzy Kolumba.
Latem ub. roku w centrum stolicy Podbeskidzia zawisło dziesięć plansz z fotografiami nienarodzonych dzieci, na których dokonano aborcji.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.