Serialowy o. Mateusz będzie podróżował

- Ksiądz-detektyw, serialowy ojciec Mateusz, będzie wyjeżdżał z Sandomierza do innych świętokrzyskich miejscowości – poinformował KAI Krzysztof Grabowski, producent serialu.

Jak poinformował Krzysztof Grabowski, konkluzją piątkowych rozmów producentów „Ojca Mateusza” z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem jest to, że obie strony dostrzegają szansę promocji nie tylko Sandomierza, ale całego regionu w serialu.

- Postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę. Plan jest taki, by ksiądz detektyw wyjeżdżał, m.in. do Chęcin, Kielc, na zamek Krzyżtopór i do innych atrakcyjnych miejscowości regionu świętokrzyskiego – mówi Krzysztof Grabowski. – Ale to nie oznacza, że serialowy duchowny opuści dotychczasowe piękne nadwiślańskie miasto. On będzie nadal mieszkał w Sandomierzu i zawsze będzie do niego wracał pod koniec odcinka – dodaje.

Producenci „Ojca Mateusza” zapowiedzieli przygotowanie konkretnej oferty promocyjnej regionu dla świętokrzyskich władz, którą przedstawią w najbliższych dniach. Do wykorzystania na cele promocyjne i reklamowe województwa świętokrzyskiego m.in. w popularnych serialach telewizyjnych. Świętokrzyski Fundusz Filmowy dysponuje kwotą kilkunastu milionów złotych.

Rozmowy producentów serialu z władzami województwa świętokrzyskiego to efekt zapowiedzianej tydzień temu przez kierownictwo Telewizji Polskiej redukcji budżetu serialu o ok. 20 proc.

- Zdecydowaliśmy się podjąć intensywne starania, by pozyskać brakujące pieniądze z innych źródeł, m.in. od samorządowców i dużych firm z województwa świętokrzyskiego, a także od sponsorów i reklamodawców – wyjaśnia Krzysztof Grabowski.

„Ojciec Mateusz” jest polskim serialem telewizyjnym realizowanym na zamówienie TVP1 w oparciu o włoski format „Don Matteo”, który emitowany od grudnia 2008 r. gromadził co niedziela przed telewizorami ponad 7 milionów widzów. W Polsce akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną kryminalną historię.

Serial okazał się hitem w promocji Sandomierza. W ubiegłym roku do miasta przyjechało o 30 procent osób więcej niż w poprzednim sezonie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
14°C Poniedziałek
noc
13°C Poniedziałek
rano
18°C Poniedziałek
dzień
19°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »