- Dziękuję za zaufanie. Postaram się nie zawieść - powiedział tuż po wyborze na Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii K. Karolczak.
Przypomnijmy, że 29 sierpnia podczas pierwszej części I sesji Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii samorządowcom nie tylko nie udało się wybrać szefa metropolii, ale także przewodniczącego samego Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kilkuminutową, a po chwili dwutygodniową przerwę ogłosił wtedy Joachim Bargiel, wójt gminy Gierałtowice.
To tłumaczy, dlaczego wybory na przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii poprzedziło głosowanie na przewodniczącego Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jedynym kandydatem był tu zgłoszony przez Andrzeja Dziubę, prezydenta miasta Tychy, Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice. Jego kandydaturę poparło 39 delegatów, dwóch wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.
Podobny scenariusz miał wybór przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jedynym kandydatem był Kazimierz Karolczak. Jego kandydaturę zgłosił Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.
Głosowanie odbyło się drogą elektroniczną w sposób tajny. Za było 37 uprawnionych do głosowania, 1 osoba była przeciwna, 3 się wstrzymały. Tym samym podwójną większością głosów przewodniczącym Zagłębiowsko-Górnośląskiej Metropolii został Kazimierz Karolczak.
- Mam nadzieję na ścisłą i dobrą współpracę - powiedział do nowo wybranego szefa metropolii Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Na członków zarządu metropolii wybrano: Danutę Kamińską, Krzysztofa Zamasza, Grzegorz Kwitka oraz Karolinę Wadowską. Wszystkich kandydatów zaproponował Kazimierz Karolczak.
aktualna ocena | 4,59 |
głosujących | 10 |
Ocena |
bardzo słabe
|
słabe
|
średnie
|
dobre
|
super
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.
Pozwala przewidzieć zwiększone ryzyko śmiertelności i incydentów sercowo-naczyniowych.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
Mają posiadać cechy prehistorycznego, wymarłego ponad 10 tysięcy lat temu gatunku, wilka strasznego.
W pierwszym tygodniu nowej ofensywy zginęło lub zostało rannych ponad 1000 dzieci.
Prezydent Mnangagwa liczy, że gest ten skłoni Biały Dom do zniesienia sankcji.