Papieskie przesłanie z okazji Jubileuszu 300-lecia odnalezienia wizerunku Matki Bożej z Aparecidy.
„Współczesna Brazylia potrzebuje mężczyzn i kobiet, którzy pełni nadziei i silni w wierze, będą świadkami tego, że miłość, wyrażona w solidarności i w dzieleniu się, jest mocniejsza i jaśniejsza od ciemności egoizmu i korupcji” – powiedział Papież w przesłaniu z okazji Jubileuszu 300-lecia odnalezienia wizerunku Matki Bożej z Aparecidy. Podreślił, że właśnie tam, w sanktuarium Matki Bożej uczymy się, jak nie tracić nadziei, jak pozwolić zaskakiwać się Panu Bogu i jak żyć radością.
„Nadzieja – drogi narodzie brazylijski – to cnota, która musi przenikać serca wierzących, przede wszystkim wtedy, gdy piętrzą się wokół nas sytuacje pełne rozpaczy, które chcą nas zniechęcić. Nie dajcie się zwyciężyć przygnębieniu, nie dajcie się zwyciężyć przygnębieniu! Pokładajcie ufność w Panu, we wstawiennictwo Matki Bożej z Aparecidy. W tym sanktuarium i w każdym pobożnym, maryjnym sercu możemy dotknąć nadziei, która uwidacznia się w przeżyciach duchowych, w hojności, solidarności, wytrwałości, braterstwie, radości, w tych wartościach, które swe najgłębsze korzenie znajdują w wierze chrześcijańskiej” – powiedział Ojciec Święty.
Franciszek zachęcił Brazylijczyków także do radości, aby dotarła ona w każdy zakątek tego kraju, szczególnie na peryferie geograficzne, społeczne i egzystencjalne, szczególnie tam, gdzie ludzie są spragnieni choćby kropli nadziei.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.