Marszałek planuje rewolucję w trybie prac izby

Marszałek planuje rewolucję w trybie prac izby. Chce, by ministrowie nie przemawiali już do pustych ław - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć. Marszałek Marek Kuchciński z PiS proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym. Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi komisjom, a trzeci pracy posłów w terenie - czytamy w artykule "Rz".

Informacje "Rzeczpospolitej" o planach marszałka potwierdza Centrum Informacyjne Sejmu: "Ostatnie dwa lata bardzo intensywnej pracy Sejmu mogą stanowić podstawę do propozycji i rozmowy na temat zmian w trybie prac Izby. Marszałek Sejmu, jako osoba je nadzorująca i koordynująca, jest w pełni świadomy zarówno zalet, jak i wad aktualnie obowiązującego harmonogramu".

Politycy opozycji mówią, że Kuchciński tę propozycję przedstawił już podczas posiedzenia Konwentu Seniorów, które omawiało kalendarz posiedzeń na 2018 roku. "Marszałek argumentował, że obecny system powoduje absencję zarówno na komisjach, jak i w sali plenarnej" tłumaczy szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w "Rz".

«« | « | 1 | » | »»
 • ona
  14.11.2017 09:55
  Ja już im w niczym nie wierzę! Zaczynają rządzić dla siebie dla wrogów Polski! Nie spodziewałam się tego po PiS. Mają zablokować aborcję feministki wyjdą na drogę to PiS panikuje mieli zrobić wolne niedziele od handlu to obce grupy z zachodu nie! A o Ukrainie mówię z niepokojem! Chcą ukraincom dać renty za pieniądze polskich podatników! ukraina zakłamuja historię pluje na Polskę a PiS się ich boli słucha! Ludzie patrzcie im na ręce ktoś ich musi upomniec bo zaczynają zdradzać Polskę. Mnie się to nie podoba nie wiem jak wam
 • Gość
  14.11.2017 10:15
  DO ROBOTY! Skoro już kasujecie od nas po kilkanaście tysięcy miesięcznie, to macie tam siedzieć i pracować! Nie dość że niemoralnie dużo zarabiacie, to jeszcze do roboty w ogóle nie przychodzicie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  31°C Poniedziałek
  wieczór
  27°C Wtorek
  noc
  20°C Wtorek
  rano
  24°C Wtorek
  dzień
  wiecej »