Terlecki jeszcze rano potwierdzał informacje o "nowym premierze", a teraz...

W przyszłym tygodniu przeprowadzimy rekonstrukcję rządu; w czwartek wieczorem Komitet Polityczny PiS podejmie decyzję, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Dziś Komitet Polityczny PiS wieczorem podejmie decyzję, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera" - poinformował Terlecki w TVP Info.

Dodał, że rekonstrukcja zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu.

Terlecki był pytany w czwartek w TVP Info o słowa rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która powiedziała, że przy rekonstrukcji rządu będzie się dobierać kadry stosownie do kierunku zmian i że te zmiany będą nastawione na gospodarkę.

"Rzeczywiście chcemy trochę przesterować kierunek naszych działań. Dotąd koncentrowaliśmy się na sprawach politycznych, prawnych, ustrojowych; teraz czas zająć się gospodarką, a także, skoro osiągnęliśmy tak dobre wyniki, to powinny one przełożyć się na życie naszych obywateli. To jest cel na następne dwa lata" - powiedział polityk PiS.

Według niego, ten cel "wymaga pewnego przeorganizowania ekipy, która zarządza państwem". "I to zrobimy właśnie teraz, rekonstruując rząd. Natomiast co do szczegółów, nazwisk, konkretów, to nic na ten temat nie powiemy" - zaznaczył Terlecki.

Pytany, czy w partii rozważa się, aby prezes PiS został premierem, Terlecki powiedział: "To jest oczywiście rozwiązanie najbardziej naturalne".

"Ale bierzemy też pod uwagę inne kwestie, także przekierowanie naszych działań z polityki na gospodarkę. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego oczywiście w żaden sposób i w żadnych okolicznościach nie będzie podważona. Natomiast wybór ekipy, która będzie realizować ten plan, należy do niego i do Komitetu Politycznego PiS" - powiedział szef klubu PiS.

Poinformował, że posiedzenie Komitetu Politycznego PiS rozpocznie się w czwartek o godz. 18., a wyjazdowe posiedzenie klubu PiS - o godz. 20. "Będzie podjęta decyzja kierunkowa, nie będzie, myślę, komunikatu dla prasy ze składem przyszłego rządu, z tym musicie poczekać do przyszłego tygodnia" - mówił Terlecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysiek
  07.12.2017 14:02
  >>skoro osiągnęliśmy tak dobre wyniki<<
  Jeżeli coś działa i służy społeczeństwu np. układ władzy - dlaczego jest dążenie do zmiany tego?
  Każda zmiana kosztuje 7 razy więcej niż utrzymanie bieżącego statusu - dbajcie dalej o pieniądze z podatków, które DOSTAJECIE.
 • MarianNowak
  07.12.2017 14:39
  W systemie polityczno-partyjnym PIS, to nie prezes Rady Ministrów sprawuje realną władzę. Beata Szydło od początku dostała zadanie, by niby administrować, ale nie rządzić. Od rządzenia – wyznaczania strategicznych kierunków, wielkich planów i kluczowych decyzji – był Jarosław Kaczyński i jego najbliżsi współpracownicy. Szydło do nich nigdy nie należała, w elicie PiS miała słabszą pozycję niż niektórzy jej ministrowie.
 • Krzysiek
  07.12.2017 15:52
  Do MarianNowak
  W systemie polityczno-partyjnym PO, to nie prezes Rady Ministrów sprawuje realną władzę. Donald Tusk od początku dostała zadanie, by niby administrować, ale nie rządzić. Od rządzenia – wyznaczania strategicznych kierunków, wielkich planów i kluczowych decyzji – był ???? i jego najbliżsi współpracownicy.
  DLATEGO jako premier swój pierwszy podpis złożył pod anulowaniem rozmów z Norwegią o dostawach gazu, pozostawiając Polskę w monopolu Putina. Zresztą nie on jeden tak postępuje - patrz Kanclerz Niemiec pan Schreder.
  Wolę aby premier Polski służył Polsce, nawet poprzez dyrektywy Polaka, niż wykonywał zlecenia obcych mocodawców z zagranicy.
 • JanNowak
  08.12.2017 07:31
  Przydałaby się porządna, merytoryczna opozycja wobec rządów PiS. Niestety, to co prezentują liderzy opozycji, to kabaret.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Czwartek
  dzień
  11°C Czwartek
  wieczór
  10°C Piątek
  noc
  10°C Piątek
  rano
  wiecej »