Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ect
  20.02.2019 21:41
  Ks. Glas w konferencji z dnia 20.03.2016 r. na temat objawienia w La Salette już na samym początku zarzeka się, podkreśla z naciskiem, że objawienie o którym będzie mówił jest prawdziwe i zatwierdzone przez Kościół. Otóż stwierdzeniem swoim i tym co czyni dalej wprowadza ludzi ewidentnie w błąd. Kościół zatwierdził bowiem tylko to objawienie, które słyszało dwoje dzieci równocześnie. Nie zatwierdził natomiast sekretów powierzonych dzieciom, które ks. Glas przedstawia w swojej konferencji, ponieważ miał co do wiarygodności tych sekretów wątpliwości. Dlaczego ks. Glas z takim przekonaniem manipuluje nieświadomymi prawdy ludźmi? Podobnie czyni z rzekomymi objawieniami ks. Gobi, na które często powołuje się w swoich homiliach, a w których prawda wymieszana jest z fałszem. Sam ks. Glas ma odwagę pouczać o fałszywych prorokach? Może ma dobre intencje i siłę przekonania ale fałszuje prawdziwą naukę Kościoła.
 • Paweł
  31.03.2019 22:49
  Akurat w diecezji płockiej z egzorcystami mają niezbyt ciekawe doświadczenia szczególnie swoimi. To by wyjaśniało ich ostrożność. Z tego co wiem ks Glass nigdzie w Polsce nie przeprowadza egzorcyzmów tylko modlitwy o uwolnienie .
 • Gość
  09.08.2019 14:05
  Kochani katolicy.Takich kapłanów jakim jest ks. Piotr Glass świat potrzebuje. Nieustannie wmawia się ludziom że każdy z nas zostanie zbawiony. Bzdury! Zdziwicie się wtedy kiedy już będziecie po tamtej stronie. Po tej lepszej czy gorszej stronie? Wybór należy do was.!A kurie niech się zajmą ważniejszymi sprawami a nie osądzać innych.
 • agrafka
  20.08.2019 14:30
  Dokładnie tacy księża jak ks.Glass są nam bardzo potrzebni, którzy nie boją się mówić całej prawdy. W Pl też zdarzają podobni księża, ale nie zawsze mają taką charyzmę, żeby przemawiać w taki sposób i docierać do tak dużej grupy ludzi. Niektórzy się boją wychylić z szeregu, żeby ich ktoś nie skrytykował czy nie miał potem problemów. Ciągła nagonka na księży i malejąca liczba osób praktykujących też temu nie sprzyja.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Wtorek
  noc
  8°C Wtorek
  rano
  12°C Wtorek
  dzień
  13°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »