Osoba ludzka i jej dobro powinny zawsze stać w centrum wszelkiej aktywności usługowo-technicznej, w tym także transportu lotniczego.
Mówił o tym Benedykt XVI spotykając się w Auli Pawła VI z kierownictwem i pracownikami włoskich instytucji nadzorujących i koordynujących tę dziedzinę: Krajowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego ENAC oraz Krajowego Stowarzyszenia Obsługi Lotów ENAV. Ojciec Święty przypomniał, że w dzisiejszych czasach lotniska stały się prawdziwymi skrzyżowaniami dróg globalnej wioski, gdzie koordynacja przepływu samolotów i ludzi posiada niezwykłe znaczenie.
„Jesteście powołani, by regulować i kontrolować ruch lotniczy oraz zapewnić funkcjonowanie krajowemu systemowi transportu w poszanowaniu międzynarodowych zobowiązań państwa – mówił Papież. – Macie zagwarantować użytkownikom i przedsiębiorstwom bezpieczeństwo lotów, przestrzeganie prawa, jakość usług lotniskowych, a także ochronę konkurencji w poszanowaniu środowiska. Wśród tych różnorodnych zadań warto przypomnieć, że w każdym przedsięwzięciu i działalności pierwszym kapitałem, który należy chronić i cenić, jest osoba w swej integralności. Ta zasada może się wydawać szczególnie złożona i trudna do realizacji w obecnym kontekście kryzysu gospodarczego uderzającego także w lotnictwo cywilne oraz zagrożenia międzynarodowym terroryzmem, które bierze na cel także porty lotnicze i samoloty. Również w tej sytuacji należy pamiętać, że przestrzeganie pierwszeństwa osoby i troska o jej potrzeby nie tylko nie czyni usług mniej wydajnymi i dochodowymi, ale wręcz przeciwnie, gwarantuje ich prawdziwą skuteczność i jakość”.
Benedykt XVI zwrócił też uwagę na ewangelizacyjny wymiar lotnictwa z wdzięcznością przypominając rolę tego rodzaju transportu podczas papieskich podróży oraz działalność kapelanów lotniczych. Warto dodać, że na spotkanie z Papieżem przybyli też przedstawiciele włoskiego rządu – minister infrastruktury i transportu Altero Matteoli oraz sekretarz stanu w prezydium Rady Ministrów, Gianni Letta.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.