Abp Nycz: Cytat wyrwany z kontekstu

- To zdanie wyrwane z kontekstu - skomentował abp Kazimierz Nycz tekst Roberta Biedronia opublikowany w Gazecie Wyborczej i dodał, że poza związkiem małżeńskim mężczyzny i kobiety nie widzi innych możliwości związków, które miałyby mieć prawa podobne do praw związku małżeńskiego.

Odnosząc się do tekstu Roberta Biedronia opublikowanego dziś w „Gazecie Wyborczej”, abp Nycz powiedział, że zawarty tam cytat z jego wypowiedzi został wyrwany z kontekstu. Biedroń przekonując o potrzebie zmiany ustawodawstwa w kwestii legalizacji związków homoseksualistów, powołał się na ubiegłoroczny wywiad Moniki Olejnik z metropolitą warszawskim, w którym hierarcha rzekomo miał wyrazić akceptację dla takich starań.

Biedroń napisał, że rośnie poparcie dla legalizacji związków homoseksualnych, nie tylko w społeczeństwie, ale również wśród polskich polityków. Powołując się na wypowiedź abp. Nycza, działacz Kampanii przeciw Homofobii stwierdza, że „przełom (w postrzeganiu tych starań) widać też w ramach samego Kościoła katolickiego”.

Zapytany w czerwcu zeszłego roku przez Monikę Olejnik o związki partnerskie osób tej samej płci metropolita warszawski miał odpowiedzieć: „Jeżeli by to nie była droga do czegoś więcej, no to myślę, niech się prawodawcy i niech się wszyscy inni zastanawiają nad tym. (...) Jeżeli mianowicie miałoby im to ułatwić takie rzeczy [jak dziedziczenie czy wspólne opodatkowanie - przyp. R. Biedronia] ja jestem człowiekiem w tej dziedzinie tolerancyjnym”.

- Jest to zdanie wyrwane z kontekstu - ripostuje w rozmowie z KAI abp Nycz. - Pamiętam tę wypowiedź, powiedziałem tyle i tylko tyle, że to, iż ludzie o orientacji homoseksualnej starają się o zalegalizowanie związków mogę zrozumieć. Natomiast ja, jako człowiek Kościoła, chrześcijanin i biskup, poza związkiem małżeńskim mężczyzny i kobiety - tak jak to Stwórca Pan Bóg przewidział - nie widzę innych możliwości ani potrzeby innych związków, które miałyby mieć prawa w jakikolwiek sposób podobne do praw związku małżeńskiego - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
3°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
3°C Sobota
wieczór
3°C Niedziela
noc
wiecej »