Kaczyński: Niech futra przejdą do historii

Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Organizacje pozarządowe i PiS zainaugurowały we wtorek w PE wystawę "Niech futra przejdą do historii". Ma ona zwracać uwagę na ogrom cierpień zwierząt hodowanych na futra i zachęcać państwa UE do zakazania takiej hodowli.

Wystawę zorganizowali europosłowie PiS (grupa Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) - Ryszard Legutko, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Jadwiga Wiśniewska i Stanisław Ożóg - oraz litewski europoseł Waldemar Tomaszewski i organizacje pozarządowe Otwarte Klatki, Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals.

Podczas inauguracji wystawy odtworzone zostało nagranie wideo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do uczestników konferencji.

"Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj. A cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień, jakie w ogóle mają miejsce. Dlatego ta wystawa i dlatego warto ją odwiedzić, i dlatego warto poprzeć tę ideę. Tę ideę, która została wyrażona przeze mnie na początku. Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! A jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na zachód. Dziękuję bardzo" - powiedział Kaczyński.

«« | « | 1 | » | »»
 • mee...
  23.01.2018 21:36
  Tak stanowczy Prezes juz nie jest gdy chodzi o zabijanie dzieci zapewne chodzi o roznorodnosc w pis, PO ostatnich dymisjach za dobre sluzenie Polsce...a Duda dodaje, ze jest prezydentem wszystkich Polakow, ktorzy reprezentuja rozne poglady...z tego wynika, ze zwierzeta futerkowe wzbudzaja wieksze wspolczucie...juz tylko patrzec jak Prezes wezmie sie za...schabowe.
 • Darek
  23.01.2018 22:11
  Ja zawsze czekam, bo może jest jakieś drugie dno, a to co widać to tylko przykrywka.
 • sp
  24.01.2018 09:42
  Gdzie są świnki, albo kurki w fermach też jest ścisk i smród, a zwierzęta kończą swój żywot po osiągnięciu odpowiedniej masy. Raczej trudno tego uniknąć, chyba że przejdziemy wszyscy (łącznie z kotem Prezesa) na "ekologiczne" kotlety z soi GMO. Natomiast noszenie chińskich "futer" z plastikowych butelek też nie każdemu odpowiada, a jeszcze mniej ma wspólnego z ochroną środowiska... Jeśli więc w fermach futrzaków można sensownie poprawić warunki hodowli i uboju zwierząt, to chyba lepiej iść w tę stronę. Oprócz tego futro to od zarania dziejów naturalne ubranie człowieka: "Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich".
 • szok
  24.01.2018 13:55
  Czy Kaczyński zmienił opcje polityczną? zapisał sie do Zielonych? futra nie przejdą do historii, produkcje polską przejmą Niemcy lub Chiny i będzie nasza STRATA
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Sobota
  dzień
  21°C Sobota
  wieczór
  20°C Niedziela
  noc
  26°C Niedziela
  rano
  wiecej »