Abp Ryś i 20 tys. młodych w Atlas Arenie

Blisko 20 tys. uczniów szkół ponadpodstawowych weźmie udział w "Arenie Młodych" - wielkopostnym spotkaniu rekolekcyjnym, które, z inicjatywy abp. Grzegorza Rysia odbędzie się w dn. 20 i 21 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie.

- Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 20-21 marca, i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów kimś kompletnie nowym - tak, o młodych ludziach zaproszonych do udziału w "Arenie Młodych" mówi pomysłodawca tych rekolekcji abp Grzegorz Ryś.

Metropolita zaprasza młodzież z Łodzi do udziału w dwudniowym spotkaniu ewangelizacyjnym, na które złoży się m.in. nauka rekolekcyjna, rozważanie Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość spowiedzi i wysłuchania świadectw rówieśników. Jak informuje Wydział Katechetyczny łódzkiej kurii, spotkania odbywać się będą odpowiednio: 20 marca – dla młodzieży gimnazjalnej (bez klasy VII szkoły podstawowej) i 21.03.2018 – dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

Zgłoszenia od młodzieży przyjmują nauczyciele katecheci i przesyłają drogą elektroniczną według odpowiednio wypełnionego formularza (dostępnego na stronie Wydziału Katechetycznego: http://www.katecheza.lodz.pl/). W związku z ograniczoną liczbą biletów będzie decydować kolejność zgłoszeń. Młodzież nie ponosi żadnych kosztów uczestnictwa w tym wydarzeniu. Sama "Arena Młodych" traktowana jest jako dopełnienie szkolnych rekolekcji wielkopostnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gość
  16.02.2018 17:47
  Drogi Moderatorze - jeżeli usuniesz tego posta, to rozumiem i mam choć nadzieję, że wprawiłem Cię w dobry humor. Czytam już któryś raz komentarze, pod artykułem w którym informuje się o czymś dobrym, a niektórzy nie widzą tego dobra, widzą natomiast, że ksiądz nie był przepisowo ubrany... Przypomina mi to pewien dowcip:
  Pewien dobry, pobożny człowiekj umarł i trafił do nieba. Św. Piotr przywitał się z nim serdeczenie i zaczął oprowadzać. W pewnym momencie z oddali dobiegły ich odgłosy gitary. Św. Piotr zaraz wytłumaczył, że tu niedaleko mieszkają ludzie, którzy kiedyś byli w Oazie i tak sobie grają. Nieco dalej usłyszeli z oddali równy marszowy krok. Jak się okazało niedaleko mieszkali zwolennicy pielgrzymek, którym pozostało przyzwyczajenie do maszerowania. Przeszli jeszcze kawałek i nagle św. Piotr mówi:
  -A teraz musimy iść cichutko, na paluszkach.
  -A czemu? - zapytał towarzyszący mu człowiek.
  Bo tutaj niedaleko mieszkają tradycjonaliści. A oni są przekonani, że są tutaj zupełnie sami.
 • Anonim (konto usunięte)
  16.02.2018 22:59
  To my do Kościoła mamy się dopasowywać, nie Kościół do nas. Tak proste a tak trudne do zaakceptowania.
 • śwjacenty
  17.02.2018 13:34
  To Kościół jest Prawdą Drogą i Życiem?
 • Anna
  21.03.2018 08:44
  A ja uważam że to ŚWIETNA INICJATYWA!:):)
  Skoro, jak piszesz - "młodzież taka jest" to należy mówić do niej w jej języku. Świat przed młodymi roztacza tyle "atrakcyjnych" ofert ociekających złem, agresją, cierpieniem.... młoda głowa jest atakowana zewsząd przez reklamę, marketing.... Stwarzajmy im alternatywy. Od czegoś trzeba zacząć. I nie poddawać się w docieraniu do ludzi ze Słowem Bożym. Nie narzekać ludziska tylko się cieszyć - jeśli choćby jeden młody człowiek dzięki tym rekolekcjom zainteresuje się tematem to CHWAŁA PANU!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  3°C Piątek
  dzień
  3°C Piątek
  wieczór
  0°C Sobota
  noc
  -1°C Sobota
  rano
  wiecej »